Konut Kredisi Yazar Fulya GÜRBÜZ

Konut kredisi faizi düştü zaman konut alma zamanı

Günümüzde döviz kurlarındaki sürekli değişimle beraber alım gücünün oldukça azaldı. Bazı bankalar konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar harekete geçti. Devletin faiz kampanyalarına karşılık olarak kamu bankalarında konut kredisi faizi düştü…

tasinmazhaber.com Konut kredisi faizi düştü zaman konut alma zamanı

Günümüzde döviz kurlarındaki sürekli değişimle beraber alım gücünün oldukça azaldı. Bazı bankalar konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar harekete geçti. Devletin faiz kampanyalarına karşılık olarak kamu bankalarında konut kredisi faizi düştü. Bankaların güncel faiz oranlarını haberimizin devamında bulabilirsiniz. Büyük şehirlerde gerçekleşen konut fiyatlarının artışı, yurttaşın ev alım gücünü oldukça zorlaştırdı. Bunun yanı sıra yükselen enflasyon oranları ve devletin faizleri düşürmesinin ardından kamu bankaları da yurttaşın yüzünü güldürdü.

Kamu Bankalarının Yüz Güldüren Faiz İndirimi Haberi

Faiz indirimi kararının öncesinde kamu bankaları arasındaki Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından konut kredisi faiz oranı %1,37 uygulanıyordu. Halkbank’ın sunduğu faiz oranı ise %1.38 idi. Son dakika kredi faiz indirimi bildirisinin ardından 3 kamu bankasının konut kredisi faiz oranı 1 milyon liraya dek olan konut kredisi istekleri için %1,29 olarak güncelledi. Ayrıca 1 milyon üzeri kredi talepleri içinse %1,34 olmuştur. İndirim sonrasında 120 ay vadeli 100 bin TL kredi ödemesi aylık 1642,78 lira düzeyine düştü. 60 ay vadeli konut kreşi aylık taksit ücreti ise 2402 liraya düştü. Bu durumda 120 ay vadeli kredinin geri ödemesi 197 bin 144 lira olurken, 60 ay vadeli kredinin geri ödemesi ise 144 bin 255 lira oldu.

Bankaların Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası – %1,37’den %1,29’a düştü

Halkbank – %1,38’den %1.29’a düştü

Vakıfbank – %1,37’den %1,29’a düştü

TEB Bankası – %1,58

Garanti Bankası – %1,52

İş Bankası – %1,38

HSBC – %1,38

Akbank – %1,39

Diğer konut kredisi haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL