Kategoriler
Toki Haberleri

Konya Beyşehir Hacıakif Toki kura sonuçları

Konya Beyşehir Hacıakif Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Konya İli, Beyşehir İlçesi, Hacıakif Mahallesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

50 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Konya Beyşehir Hacıakif 444 Konut projesi kapsamında konutların kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde toplam 444 adet konut yer almaktadır. Bu konutların ise toplam 444 konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 444 adet konutun ise 300 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca 144 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 11 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Denizli Bozkurt İnceler Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Konya Beyşehir Hacıakif Toki Konutları kura çekilişi

Bu Konya Beyşehir Hacıakif 444 Konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 11 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 11 Ekim 2023 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Çarşamba günü saat 14:00’de başlayacaktır. Ve ayrıca Konya Beyşehir Hacıakif Toki Konutları projesinde toplam 444 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 444 adet konut için başvurular yapılmıştır.

Toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 85.91 ve 87.17  metrekare büyüklüğündedir. Ayrıca projedeki 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 104.8 ve 106.12 metrekare büyüklüğündedir. Konutların fiyatlarına baktığımızda ise 2+1 tip konutların fiyatları 1.256.296 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.517.425 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Konya Beyşehir Hacıakif Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 11 Ekim 2023 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 14:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Konya Beyşehir Hacıakif Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Konya Beyşehir Hacıakif Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…