Kategoriler
Toki Haberleri

Konya Beyşehir Üzümlü Toki kura sonuçları

Konya Beyşehir Üzümlü Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Konya İli, Beyşehir İlçesi, Üzümlü Mahallesi’nde yer almaktadır. Toplu konut projesi 100 bin sosyal konut kampanyası kapsamında hayata geçirilmiştir. Ayrıca Konya Beyşehir Üzümlü 106 Konut Projesinde toplam 106 adet konut yer almaktadır.

Toplam 106 adet konuttan 106 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Konya Beyşehir Üzümlü Toki Konutları projesinde kura çekilişi 29 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca Konya Beyşehir Üzümlü 106 Toki kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Konya Beyşehir Üzümlü Toki Evleri projesindeki konutların 36 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca dairelerin 70 tanesi ise 3+1 tip meskenlerden meydana gelmektedir. Konya Beyşehir Üzümlü 106 Konut projesinde toplam 106 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 106 adet konuttan 106 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Konya Beyşehir Üzümlü Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Beyşehir Üzümlü Toki kura sonuçları Toki konutları kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konya Beyşehir Üzümlü TOKİ kura çekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için, TOKİ’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 tip daireler brüt  86.97 metrekare büyüklüğünde projelendirilmiştir. Ayrıca 3+1 tip daireler ise 105.86 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır.

2+1 tip dairelerin fiyatları 1.270.574,76 TL’den başlamaktadır. Taksitler ise 6.352,87 TL’den başlamaktadır. Ayrıca 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.546.545,29 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin taksitleri ise 7.732,73 TL’den başlamaktadır.

Konut satışları yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Yüzde 10 peşinat olarak peşinatlar 2+1 dairelerde 127.057,48 TL’den başlamaktadır. Ayrıca 3+1 tip dairelerin yüzde 10 peşinatları ise 154.654,53 TL’den başlamaktadır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Konya Beyşehir Üzümlü Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Konya Beyşehir Üzümlü Toki kura sonuçları hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin hangi dairelere sahip olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 29 Aralık 2023 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Bu toplu konutlar için kura çekilişi saat 11:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Konya Beyşehir Üzümlü Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…