Kategoriler
Toki Haberleri

Konya Kadınhanı Toki kura sonuçları

Konya Kadınhanı Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Konya İli, Kadınhanı İlçesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Konya Kadınhanı 6. ve 7. Etap Konut projesi kapsamında konutların kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projelerindeki toplam 206 adet ve konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 206 adet konutun ise 142 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca 64 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Konya Kadınhanı Toki Evleri projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Konya Kadınhanı Toki Konutları kura çekilişi

Bu Konya Kadınhanı Konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 11 Eylül 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 11 Eylül 2023 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Pazartesi günü saat 11:00’de başlayacaktır. Ve ayrıca Konya Kadınhanı Toki Konutları projesinde toplam 206 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 206 adet konut için 372 adet başvuru yapılmıştır.

Toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 87.97  metrekare büyüklüğündedir. Ayrıca projedeki 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 104.7 ve 105.76 metrekare büyüklüğündedir. Konutların fiyatlarına baktığımızda ise 2+1 tip konutların fiyatları 956.406,23 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.038.071,01 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Konya Kadınhanı Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 11 Eylül 2023 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 11:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Konya Kadınhanı Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Konya Kadınhanı Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…