Kategoriler
Toki Haberleri

Malatya Yazıhan Toki kura sonuçları

Ordu Perşembe Düz Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Malatya İli, Yazıhan İlçesi’nde inşa ettirilmektedir. Toplam 150 adet konut için 16 Kasım 2023 tarihinde kura çekilişi yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Dairelerin 81 tanesi 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Malatya Yazıhan 2. Etap Konut projesinde toplam 150 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 81 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 250.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Malatya Yazıhan Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Yazıhan 2. etap 150 konut Toki kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 3+1 daireler için yüzde 10 peşin ve 240 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 3+1 daireler brüt 105.31 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Ayrıca 3+1 tip daireler 1.732.413,42 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Konut satışları yüzde 10 peşin ve 240 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Malatya Yazıhan Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Malatya Yazıhan Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin kimler olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 16 Kasım 2023 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi saat 14:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Malatya Yazıhan Toki kura çekilişi izle

https://www.youtube.com/@TokiKurumsal

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…