Toki Haberleri Yazar Mehmet

Mamak Toki kura sonuçları isim listesi 2023

Mamak Toki kura sonuçları isim listesi 2023 kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Toplu konut projesi 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. Ankara Mamak toplu konut projesi Toplu..

tasinmazhaber.com Mamak Toki kura sonuçları isim listesi 2023

Mamak Toki kura sonuçları isim listesi 2023 kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Toplu konut projesi 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. Ankara Mamak toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde gerçekleştirilecektir. Fakat konutlar inşa edilmeden önce kura çekilişleri yapılarak hak sahipleri belli olmaktadır. Bu doğrultuda ilk olarak hak sahibi belirleme kuraları çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi sonrasında ise projenin ihalesi yapılacak ve inşaat süreci başlayacaktır. Ankara Mamak Toki Konutları kura çekilişi ne zaman yapılacaktır? Bu proje için başvuruda bulunan vatandaşlar ise kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Sorunun cevabına  haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Söz konusu toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında hayata geçirilecektir. 250 bin sosyal konut kampanyası Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilecektir. ayrıca 250 bin sosyal konutun kura çekilişleri ise 7 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Kura çekilişleri için şimdi ise sıra Ankara İli, Mamak İlçesi’nde yer alan toplu konut projelerinin kura çekilişine gelmiştir. Bu kapsamda Ankara Mamak Toki Konutları projesinde kuralar çekilecektir. Böylece Ankara Mamak Toki Evleri projesindeki daire sahipleri belli olacaktır.

Ankara Mamak Toki kura çekilişi ne zaman?

Ankara Mamak Toki Evleri projesinde kuralar ne zaman çekilecek merak konusu olmuştur. Vatandaşlar hak sahibi kuralarının ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Bu kapsamda bakıldığında Mamak’ta yer alan konutların kuraları 11 ve 12 Ocak 2023 tarihlerinde çekilecektir. Kura çekilişi 11 ve 12 Ocak 2023 tarihinde Çarşamba ve Perşembe günü saat 11:00’da başlayacaktır. Bu toplu konut projesinde toplam 3 bin 645 adet konuta yer verilmektedir. Ankara Mamak Toki konutlarının ardından ise diğer ilçelerin kura çekilişi yapılacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

Ankara Mamak Toki Evleri projesi 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. Toplu konut projesinin kura çekilişi Mamak Belediyesi Necmettin Erbakan Kongre Merkezi’nde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda yapılacaktır. Ayrı kura çekilişi Toki’nin Youtube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Kura çekilişi için canlı yayın saat 11:00’da başlayacaktır.

Ankara Mamak Toki Evleri projesinde 2+1 ve 3+1 tip konutların yer alması planlanmaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar dairelerin borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Mamak Toki kura sonuçları isim listesi 2023

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 11 ve 12 Ocak 2023 tarihinde Çarşamba ve Perşembe günleri yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 11:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Ankara Mamak toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Ankara Mamak Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL