Kategoriler
Toki Haberleri

Manisa Akhisar Toki kura sonuçları

Manisa Akhisar Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Manisa İli, Akhisar İlçesi, Medar Mahallesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Manisa Akhisar 267 Konut projesi kapsamında konutların kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projelerindeki toplam 29 adet ve konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 29 adet konutun ise 13 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca 16 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 11 Eylül 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Manisa Akhisar 267 Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Manisa Akhisar Toki Konutları kura çekilişi

Bu Manisa Akhisar 267 Konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 11 Eylül 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 11 Eylül 2023 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Pazartesi günü saat 14:00’de başlayacaktır. Ve ayrıca Manisa Akhisar Toki Konutları projesinde toplam 29 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 29 adet konut için 260 adet başvuru yapılmıştır.

Toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 85.56  metrekare büyüklüğündedir. Ayrıca projedeki 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 106.61 metrekare büyüklüğündedir. Konutların fiyatlarına baktığımızda ise 2+1 tip konutların fiyatları 941.664,78 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.133.905,32 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Manisa Akhisar Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 11 Eylül 2023 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 14:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Manisa Akhisar Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Manisa Akhisar Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…