Kategoriler
Toki Haberleri

Mardin Artuklu Toki kura sonuçları

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Mardin’de kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Mardin İli, Arkutlu İlçesi’nde yer almaktadır. Mardin Artuklu Toki kura sonuçları canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Mardin Artuklu Toki Evleri projesi toplam 1.600 adet daireden meydana gelmektedir. 1.600 adet dairenin kura çekilişi ise 10 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 10 Kasım 2022 tarihinde Perşembe günü sabah saat 11:00’da yapılacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Mardin İli, Artuklu İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Mardin Kapalı Spor Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak  yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Mardin Artuklu Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu evlerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Mardin Artuklu Toki kura sonuçları

1.600 adet konutun kura çekilişi 10 Kasım tarihinde yapılacaktır. Böylece Mardin Artuklu Toki kura sonuçları belli olacaktır. Kura çekilişi saat 09:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Ayrıca Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 0 545 606 41 87 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…