Kategoriler
Toki Haberleri

Nevşehir Çat Toki kura sonuçları 2022

Nevşehir Çat Toki kura sonuçları 2022 kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilecektir. İlk etapta kura çekilişi yapılacaktır. Daha sonra projenin ihalesi yapılacak ve inşaat süreci başlayacaktır. Toplu konut projesinde hak sahipleri yarın belli olacaktır.

Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilecek 250 bin sosyal konutun kura çekilişleri başlamıştır. Kura çekilişleri 7 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Şimdi ise sıra Nevşehir Merkez Çat ve İlçelerinde yer alan konut projelerinin kura çekilişine gelmiştir. Bu kapsamda Nevşehir Merkez Çat Toki Konutları projesinde kuralar çekilecektir. Böylece Nevşehir Merkez Çat Toki Evleri projesindeki daire sahipleri belli olacaktır.

Nevşehir Çat Toki kura çekilişi ne zaman?

Nevşehir Çat Toki Evleri projesinde kuralar 25 Aralık 2022 tarihinde çekilecektir. Kura çekilişi 25 Aralık 2022 tarihinde Pazar günü saat 10:00’da yapılacaktır. Bu toplu konut projesinde toplam 70 adet konut yer almaktadır. Nevşehir Çat Toki konutlarının ardından ise diğer ilçelerin kura çekilişi yapılacaktır.

Kuralar nerede çekilecek?

Nevşehir Çat Toki Evleri projesi 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. Toplu konut projesinin kura çekilişi Nevşehir Damat İbrahim Paşa Kongre Merkezi’nde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda yapılacaktır. Ayrı kura çekilişi Toki’nin Youtube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Kura çekilişi için canlı yayın saat 10:00’da başlayacaktır.

Nevşehir Çat Toki Evleri projesinde 2+1 ve 3+1 tip konutların yer alması planlanmaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar dairelerin borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Nevşehir Çat Toki kura sonuçları 2022

Tüm konutların kura çekilişi 25 Aralık 2022 tarihinde Pazar günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Nevşehir Merkez Çat toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Nevşehir Çat Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…