Kategoriler
Toki Haberleri

Niğde Bor Toki kura sonuçları 2022

250 bin sosyal konut projesi kampanyası ile ilgili satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Niğde, Bor’da kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Niğde İli, Bor İlçesi’nde yer almaktadır. Niğde Bor Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Niğde Bor Toki Evleri projesi toplam 180 adet konuttan meydana gelmektedir. 180 adet konutun kura çekilişi ise 09 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu Niğde Bor Toki kura sonuçları çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 09 Aralık 2022 tarihinde Cuma günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Niğde İli, Bor İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Niğde Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilecektir. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Niğde Bor Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Niğde Bor Toki kura sonuçları 2022

180 adet konutun kura çekilişi 09 Aralık 2022 tarihinde Cuma günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Niğde Bor kuraları çekildikten sonra ise Niğde’deki diğer ilçelerdeki kura çekilişleri devam edecektir. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki Niğde Bor kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…