Kategoriler
Toki Haberleri

Ordu Merkez Toki kura sonuçları 2022

Türkiye’de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut kampanyasında başvurular sona ermiştir. Ardından ise toplu konut projelerinde kura çekilişlerine başlanmıştır.  Bu kapsamda ise Ordu şehrinde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlıyor. İlk olarak Ordu merkez ve ilçelerin kura çekilişleri de yarın yapılacaktır. Bu kapsamda Ordu Merkez Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişi için Ordu’da tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Ordu İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Ordu Merkez Toki kura çekilişi canlı izleyebilirsiniz.

250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Ordu Merkez Toki Konutları projesinde toplam 1.111 adet konuta yer verilmektedir. Ayrıca bu 1.111 adet meskenin kura çekilişi ise 15 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan Ordu Fatsa Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 15 Aralık 2022 tarihinde Perşembe günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Ordu Fatsa Toki evlerinin kura çekilişi yapılacaktır. Ardından ise tüm Ordu Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanmış olacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

1.111 dairelik toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Ordu İli, Merkez İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Ordu Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Ordu Merkez Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ordu Merkez Toki kura sonuçları 2022

1.111 adet meskenin kura çekilişi 15 Aralık 2022 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Ordu Merkez kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kuraları çekilmiş olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Ordu Merkez Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…