Toki Haberleri Yazar Mehmet

Rize Güneysu Toki kura sonuçları 2022

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında başlatılan başvurular sona ermiştir. Başvuruların sona ermesinden sonra ise toplu konut projelerinde kura çekilişlerine başlanmıştır.  Bu kapsamda ise Rize şehrinde Toki konutları..

tasinmazhaber.com Rize Güneysu Toki kura sonuçları 2022

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında başlatılan başvurular sona ermiştir. Başvuruların sona ermesinden sonra ise toplu konut projelerinde kura çekilişlerine başlanmıştır.  Bu kapsamda ise Rize şehrinde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlıyor. İlk olarak Rize merkez ve ilçelerin kura çekilişleri de yarın yapılacaktır. Bu kapsamda Rize Güneysu Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişi için Rize’de tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Rize İli, Güneysu İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Rize Güneysu Toki 350 Konut kura çekilişini canlı izleyebilirsiniz.

2022 yılında başlatılan 250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Rize Güneysu Toki Konutları projesinde toplam 350 adet meskene yer verilmektedir. Ayrıca bu 350 adet meskenin kura çekilişi ise 20 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan  Rize Güneysu 350 Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 20 Aralık 2022 tarihinde Salı günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Rize Güneysu Toki konutlarının kura çekilişinin yapılması beklenmektedir. Ardından ise tüm Rize’de yer alan Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

350 adet konutluk sosyal toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Rize İli, Güneysu İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Rize Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Rize Güneysu 350 Konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Rize Güneysu Toki kura sonuçları 2022

350 adet meskenin kura çekilişi 20 Aralık 2022 tarihinde Salı günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Rize Güneysu kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kuraları çekilmiş olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Rize Güneysu Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL