Kategoriler
Toki Haberleri

Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki kura sonuçları 2023

Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki kura sonuçları 2023 kura çekilişi başlıyor. Sakarya Ferizli Sinanoğlu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. İnşaat süreci bir taraftan devam ederken diğer taraftan da kura çekilişleri yapılarak hak sahipleri belli olmaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi sonrasında ise projenin ihalesi yapılacak ve inşaat süreci başlayacaktır. Peki Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki Konutları kura çekilişi ne zaman yapılacaktır? Bu proje için başvuruda bulunan vatandaşlar ise kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Sorunun cevabına  haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilecektir. 250 bin sosyal konutun kura çekilişleri ise 7 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Kura çekilişleri için şimdi ise sıra Sakarya İli, Ferizli İlçesi’nde yer alan konut projelerinin kura çekilişine gelmiştir. Bu kapsamda Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki Konutları projesinde kuralar çekilecektir. Çekiliş sonucu ile birlikte Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki Evleri projesindeki ev sahipleri belli olacaktır.

Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki kura çekilişi ne zaman?

Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki Evleri projesinde kuralar ne zaman çekilecek merak konusu olmuştur. Bununla birlikte vatandaşlar hak sahibi kuralarının ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Ayrıca Sakarya Ferizli’de yer alan meskenleri hak sahipliği kuraları 17 Ocak 2023 tarihlerinde çekilecektir. Hak sahipliği kura çekilişi 17 Ocak 2023 tarihinde Salı günü yapılacak ve saat 10:00’da başlayacaktır. Sakarya Ferizli Sinanoğlu toplu konut projesinde toplam 120 adet meskene yer verilmektedir. Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki konutlarının ardından ise diğer ilçelerin kura çekilişi yapılacaktır.

Toki tarafından hayata geçirilecek konutlar için asgari ücretliler düşünülerek ödeme planı hazırlanmıştır. Toplu konut projesinde yer alan dairelerin aylık taksitleri asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarda olması planlanmıştır. Ayrıca ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmaması planlanmaktadır. Ödeme kapsamında bakıldığında ise 240 aya kadar vade imkanı fırsatı sunulacaktır. İlk ödemeler ise Mart 2023 tarihinden sonra başlayacaktır.

İlk etabı hayata geçirilecek olan 250 bin konutun 2 yılda tamamlanarak teslim edilmesi planlanmaktadır. Fiyat olarak bakıldığında ise;

2+1 tip dairelerin fiyatları 608 bin TL’den başlamaktadır. Ayrıca aylık taksitler ise 2.280 TL’den başlamaktadır. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

3+1 tip dairelerin fiyatları 850 bin TL’den başlamaktadır. Ayrıca aylık taksitler ise 3.187 TL’den başlamaktadır. 240 ay vade ile ödeme yaparak daire sahibi olmak mümkündür.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki Konutları projesi 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilecektir. Toplu konut projesinin kura çekilişi Serdivan Spor Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda yapılacaktır. Ayrı kura çekilişi Toki’nin Youtube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Kura çekilişi için canlı yayın saat 10:00’da başlayacaktır.

Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki Konutları projesinde 2+1 ve 3+1 tip evlerin yer alması planlanmaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar dairelerin borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki kura sonuçları 2023

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 17 Ocak 2023 tarihinde Salı günleri gerçekleştirilecektir. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Sakarya toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Sakarya Ferizli Sinanoğlu Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…