Kategoriler
Toki Haberleri

Sakarya Kaynarca Toki arsa kura sonuçları isim listesi 2023

Başvurular için süreç 10 Ekim 2022 tarihinde başlamıştır ve 07 Kasım 2022’de sona ermiştir. Toki müstakil arsa projesine 1 milyon 177 bin 56 kişi başvuruda bulunmuştur. Müstakil arsa için 956 bin 79 kişi başvuruda bulunmuştur ve müşterek arsalara toplam 220 bin 977 başvuru yapılmıştır. Sakarya ve ilçelerindeki müstakil arsa projeleri için kura çekilişi gerçekleştirilecektir. Böylece Sakarya Kaynarca Toki Arsa kura sonuçları isim listesi 2023 belli olacaktır.

Kura çekilişi sonrasında hak sahipleri isim listesi belli olacaktır. Toki tarafından 1 milyon arsa projesi kapsamında Sakarya Kaynarca İlk Evim Müstakil Arsa projesi hayata geçirilmektedir. İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında Türkiye genelinde 1 milyon arsa satışa sunulmuştur.

Kura çekilişi sonrasında projelerin inşaat süreci başlayacaktır. İnşaat süreci ise iki yıl içerisinde tamamlanması gerekmektedir. Kura çekilişi sonrasında, hak sahiplerine bildirim yapılarak inşaat sürecinin başlatılması için gereken adımlar atılacaktır.

Kura çekilişi sonrasında hak sahiplerine süreç hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılacak ve inşaat sürecindeki gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımı sağlanacaktır.

Sakarya Kaynarca arsa kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Sakarya Kaynarca Toki İlk Evim Müstakil Arsa projesinde müstakil arsa yer almaktadır. Ayrıca bu projede yer alan müşterek arsalarında kura çekilişi de ayrıca yapılmayacaktır. Bahsi geçen müstakil arsalar için hak sahipliği kura çekilişi 27 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. 140 adet müstakil arsanın yer aldığı projede hak sahipliği kura çekilişi 27 Nisan 2023 tarihinde Perşembe günü başlayacaktır. Perşembe günü kura çekilişinin başlama saati ise 13:30’da olarak belirlenmiştir.

Sakarya Kaynarca İlk Evim Müstakil Arsa projesindeki kura çekilişi TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Müstakil arsa projesinin kura çekilişi noter huzurunda yapılacaktır. Ayrıca müstakil arsa projesindeki arsaların hak sahipliği kura çekilişi canlı yayın ile yapılacaktır. Sakarya Kaynarca İlk Evim Müstakil Arsa kura çekilişi sonrasında ise diğer ilçelerde yer alan arsa kura çekilişi yapılacaktır.

Yüzde 10 peşinat fırsatı

Arsa tahsis bedelinin yüzde 10’u peşin olmak üzere geriye kalanı 9 yılda 9 eşit taksitle ve faizsiz olarak ödenecektir. Ayrıca arsa tahsisi yapılmasının ardından yüzde 10 arsa tahsis bedeli peşinatı ödenecektir. Bununla birlikte noter taahhütnamesi imzalanarak arsa tahsis bedelinin geriye kalan 9 taksiti 9 yılda 9 eşit taksite bölünecektir. Toki’yi izafeten Ziraat Bankası A.Ş. ile borçlanma sözleşmesi imzalanmasından sonra ise arsa tahsisi netleşecektir.

Taksit Ödeme Tarihleri ve Seçenekler

Taksit ödeme tarihi ise; peşinat bedelinin ödenmesinin ardından, sözleşme imza tarihinden itibaren 1 sene sonraki tarih olarak belirlenecektir. Tahsis sahibi peşinat tutarı yatırıldıktan 1 sene sonra ödemeye başlamaktadır. Üstelik taksitler aylık veya yıllık olarak eşit taksitler şeklinde ödeyebilecektir. Fakat sözleşme aşamasında aylık veya yıllık sözleşme seçeneklerinden yalnızca bir tanesi tercih edilebilmektedir.

Arsa Tahsis Süreci ve fiyatları

Netleşen arsa tahsisinin ardından tahsis sahibinin yükümlülüklerini yerine getirmesini teminen taahhütname alınmaktadır. Bununla birlikte 3 ay içerisinde ipotekli ve taksitli olarak tapu devri yapılmaktadır. Tapu devri süreci, arsa tahsisinin netleşmesi ve taahhütname alınmasının ardından başlar. Tahsis sahibi, 3 ay içinde tapu devrini tamamlamak zorundadır. İpotek işlemleri de bu süreçte gerçekleştirilir.

Arsa fiyatları ise müstakil olanlar 350 ile 500 metrekare olup 192 bin 500 TL’den başlamaktadır. Taksitler ise 1.604 TL’den başlamaktadır. Hisseli arsaların fiyatları ise 112 bin 500 TL’den başlamaktadır. Bu hisseli arsalar için taksitler ise 937 TL’den başlamaktadır.

Sakarya Kaynarca Toki arsa kura sonuçları isim listesi 2023

27 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Sakarya ve ilçelerindeki söz konusu toplu konut projesinde hak sahipliği kuraları çekilecektir. Bu çekiliş sonucunda, müstakil arsaların hak sahipleri belirlenecektir.

Sakarya Kaynarca İlk Evim Müstakil Arsa projesindeki hak sahipliği kura çekilişi, 27 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekilişi saat bilgisi ise, başvuran vatandaşlara SMS ile bildirilecektir.

Toplu konut projesinde kura çekilişi, Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır. Canlı yayında, başvuru yapan vatandaşların kura sonuçları öğrenilecektir. Canlı yayını izlemek isteyen vatandaşlar, Toki’nin resmi Youtube kanalına abone olarak ve bildirimleri açarak anında haberdar olabilirler. Böylece canlı yayını kaçırmadan, kura sonuçlarını öğrenme şansına sahip olacaklardır.

Sakarya Kaynarca İlk Evim Müstakil Arsa projesi

Sakarya Kaynarca İlk Evim Müstakil Arsa projesinde bulunan arsaların hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Gün sonunda, projedeki hak sahipleri belli olacaktır. Söz konutu toplu arsa projesi, vatandaşlara uygun fiyatlarla müstakil arsa sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Bu projede 300 ve 500 metrekarelik olmak üzere toplam iki tip arsaya yer verilmektedir.

Projenin içinde yer alan 300 ve 500 metrekarelik müstakil arsalar, geniş kullanım alanları ve güzel manzaralarıyla dikkat çekmektedir. Böylece vatandaşlar, kendi zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun arsaları seçebilme şansına sahip olacaklardır. Arsa fiyatları, projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Bu sayede vatandaşlar, bütçelerine en uygun arsaları değerlendirme fırsatı yakalayabileceklerdir.

Sakarya Kaynarca İlk Evim Müstakil Arsa projesine başvurmak isteyen vatandaşlar, başvuru süreci ve kura tarihleri hakkında detaylı bilgi alabilirler. Başvuru sürecini takip eden vatandaşlar, kura çekilişi için gereken evrakları tamamlayarak şanslarını deneyebilirler.

Kura çekilişi sonrasında, Sakarya Kaynarca İlk Evim Müstakil Arsa projesinde hak sahibi olan vatandaşların isim listesi yayınlanacaktır. İsim listesi, resmi internet sitesi ve ilan panoları üzerinden duyurulacaktır. İsim listesi, kura çekilişinin ardından yayınlanacak olup, hak sahiplerinin isimlerini içerecektir. Vatandaşlar, isim listesine bakarak kendi durumlarını öğrenebileceklerdir.

Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar, arsaların borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Bu kural, projenin hedeflediği uygun fiyatlarla konut sahibi olma amacına uygun olarak düşünülmüştür.

Sıkça sorulan sorular

Peki kura çekilişi ne zaman gerçekleştirilecek?

Sakarya ve ilçelerindeki müstakil arsa projeleri için kura çekilişi 27 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Projenin inşaat süreci ne kadar sürecek?

İnşaat sürecinin tamamlanması için planlanan süre iki yıldır.

Kura çekilişi sonrasında hak sahiplerine nasıl bildirim yapılacak?

Kura çekilişi sonrasında hak sahiplerine resmi ve yazılı bildirimlerle süreç hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

İlk Evim İlk İşyerim projesinin kapsamı nedir?

İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında Türkiye genelinde 1 milyon arsa satışa sunulmuştur.

Sakarya Kaynarca Toki İlk Evim Müstakil arsa kura çekilişi canlı izle

Müstakil arsa projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…