Kategoriler
Toki Haberleri

Sakarya Kocaali Caferiye Toki kura sonuçları

Sakarya Kocaali Caferiye Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Sakarya İli, Kocaali İlçesi, Caferiye Mahallesi’nde inşa ettirilmektedir. Toplu konut projesi 250 bin sosyal konut kampanyası kapsamında hayata geçirilmiştir. Ayrıca Sakarya Caferiya Mahallesi 403 Konut Projesinde toplam 403 adet konut yer almaktadır.

Toplam 403 adet konuttan toplam 4 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Sakarya Kocaali Caferiye Toki Konutları projesinde kura çekilişi 20 Şubat 2024 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca Sakarya Kocaali Caferiya Toki kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Sakarya Caferiya Toki Evleri projesindeki konutların 3 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. 1 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Sakarya Kocaali Caferiya 403 Konut projesinde toplam 403 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 403 adet konuttan 4 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 250.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Sakarya Kocaali Caferiye Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Kocaali Caferiye Toki konutları kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 10 peşin ve 240 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Sakarya Kocaali Caferiye Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Sakarya Kocaali Caferiye Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin hangi dairelere sahip olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 12 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır. Bu toplu konutlar için kura çekilişi saat 11:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Sakarya Kocaali Caferiye Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…