Kategoriler
Toki Haberleri

Samsun Canik Toki kura sonuçları 2022

Samsun şehrinde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlamaktadır. İlk olarak Samsun ve merkez ilçelerin kura çekilişleri de yarın yapılacaktır. Bu kapsamda Samsun Canik Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişi için Samsun’da tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Samsun İli, Bafra İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Samsun Canik Toki kura çekilişi canlı izleyebilirsiniz.

250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Samsun Canik Toki Konutları projesinde toplam 320 adet konuta yer verilmektedir. Ayrıca bu 320 adet meskenin kura çekilişi ise 13 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan Samsun Canik Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 13 Aralık 2022 tarihinde Salı günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Samsun Canik Toki evlerinin kura çekilişi yapılacaktır. Ardından ise tüm Samsun Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanmış olacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

320 dairelik toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Samsun İli, Canik İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon Erol Olçok Katı’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Samsun Canik Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Samsun Canik Toki kura sonuçları 2022

320 adet meskenin kura çekilişi 13 Aralık 2022 tarihinde Pazartesi günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Samsun Canik kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kuraları çekilmiş olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Samsun Canik Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…