Toki Haberleri Yazar Mehmet

Samsun Kavak Toki kura sonuçları 2022

Samsun İli, Kavak İlçesi’nde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlamaktadır. İlk olarak Samsun ve merkez ilçelerin kura çekilişleri de yarın yapılacaktır. Bu kapsamda Samsun Kavak Toki kura sonuçları 2022 canlı..

tasinmazhaber.com Samsun Kavak Toki kura sonuçları 2022

Samsun İli, Kavak İlçesi’nde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlamaktadır. İlk olarak Samsun ve merkez ilçelerin kura çekilişleri de yarın yapılacaktır. Bu kapsamda Samsun Kavak Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişi için Samsun’da tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Samsun İli, Kavak İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Samsun Kavak Toki kura çekilişi canlı izleyebilirsiniz.

250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Samsun Kavak Toki Konutları projesinde toplam 200 adet konuta yer verilmektedir. Ayrıca bu 200 adet meskenin kura çekilişi ise 14 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan Samsun Kavak Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 14 Aralık 2022 tarihinde Çarşamba günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Samsun Vezirköprü Toki evlerinin kura çekilişi yapılacaktır. Ardından ise tüm Samsun Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanmış olacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

200 dairelik toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Samsun İli, Kavak İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon Erol Olçok Katı’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Samsun Kavak Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Samsun Kavak Toki kura sonuçları 2022

200 adet meskenin kura çekilişi 14 Aralık 2022 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Samsun Kavak kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kuraları çekilmiş olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Samsun Kavak Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL