Toki Haberleri Yazar Mehmet

Şanlıurfa Merkez Toki Müstakil Arsa kura sonuçları

Şanlıurfa Merkez Toki Müstakil Arsa kura sonuçları belli olacaktır. Son olarak 06 Şubat 2023 tarihinde çekilişleri devam ederken meydana gelen deprem felaketi nedeniyle kuralara ara verilmişti. Söz konusu müstakil arsa..

tasinmazhaber.com Şanlıurfa Merkez Toki Müstakil Arsa kura sonuçları

Şanlıurfa Merkez Toki Müstakil Arsa kura sonuçları belli olacaktır. Son olarak 06 Şubat 2023 tarihinde çekilişleri devam ederken meydana gelen deprem felaketi nedeniyle kuralara ara verilmişti. Söz konusu müstakil arsa projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişi yeniden başlamıştır. Müstakil arsa projesi Şanlıurfa İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Toki tarafından 1 milyon arsa projesi kapsamında Şanlıurfa Merkez İlk Evim 3.000 Müstakil Arsa projesi hayata geçirilecektir. Bir taraftan 250 bin konut projeleri hayata geçirilirken diğer taraftan arsaların kura çekilişleri 06 Mart 2023 tarihi itibarı ile başlamıştır. Bu kapsamda Şanlıurfa Merkez İlk Evim Müstakil Arsa projesinde hak sahibi belirleme kuraları da çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi sonrasında hak sahipleri isim listesi belli olacaktır.

Müstakil arsa projesi İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başlatılan kampanya ile Türkiye genelinde 1 milyon arsa satışa sunulmuştur.  Söz konusu arsalara 1 milyon 177 bin 56 vatandaş başvuruda bulunmuştur. Müstakil arsa için 956 bin 79 kişi başvuruda bulunmuştur. Ayrıca müşterek arsalara ise toplam 220 bin 977 başvuru yapılmıştır.

Arsalar için başvurular 10 Ekim 2022 tarihi itibarı ile başlamıştı. Ayrıca başvurular 07 Kasım 2022 tarihinde ise sona ermiştir. Kura çekilişleri etaplar halinde devam edecektir. Bu kapsamda ise sıra Şanlıurfa ilinde yer alan müstakil arsa projelerinin kura çekilişine gelmiştir. 09 Mart 2023 tarihinde ise Şanlıurfa Merkez İlk Evim Müstakil Arsa projesinde kuralar çekilecektir. Çekiliş sonucu ile birlikte Şanlıurfa Merkez İlk Evim 3.000 Müstakil Arsa projesindeki arsa sahipleri belli olacaktır.

Söz konusu müstakil arsa projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 1 milyon arsa projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başvuruların sona ermesinden sonra ise şimdi de kura çekilişleri yapılarak hak sahipleri belli olacaktır. Bununla birlikte söz konusu müstakil arsa projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi sonrasında ise projelerin inşaat süreci başlayacaktır. İnşaat süreci ise iki yıl içerisinde tamamlanması gerekecektir. Peki Şanlıurfa Merkez İlk Evim 3.000 Müstakil Arsa hak sahipliği kura çekilişi ne zaman yapılacaktır? Bu proje için başvuruda bulunan vatandaşlar ise kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Arsaların kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Şanlıurfa Merkez İlk Evim Müstakil Arsa projesinde 3.000 adet müstakil arsa yer almaktadır. Ayrıca kampanya kapsamında müşterek arsalarında yer almakta olup, müşterek arsalarında kura çekilişi ayrıca yapılacaktır. Bahsi geçen müstakil arsalar için hak sahipliği kura çekilişi 09 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir. Müstakil arsaların yer aldığı projede hak sahipliği kura çekilişi 09 Mart 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Perşembe günü kura çekilişinin başlama saati ise 10:00’da olarak belirlenmiştir.

Şanlıurfa Merkez İlk Evim Müstakil Arsa projesindeki kura çekilişi TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Müstakil arsa projesinin kura çekilişi noter huzurunda yapılmaktadır. Ayrıca müstakil arsa projesindeki arsaların hak sahipliği kura çekilişi canlı yayın ile yapılacaktır. Şanlıurfa Merkez İlk Evim Müstakil Arsa kura çekilişinden sonrasında ise diğer ilçelerde yer alan arsa kura çekilişi yapılacaktır.

Yüzde 10 peşin 9 yıl vade

Arsa tahsis bedelinin yüzde 10’u peşin olmak üzere geriye kalanı 9 yılda 9 eşit taksitle ve faizsiz olarak ödenecektir. Ayrıca arsa tahsisi yapılmasının ardından yüzde 10 arsa tahsis bedeli peşinatı ödenecektir. Bununla birlikte noter taahhütnamesi imzalanarak arsa tahsis bedelinin geriye kalan 9 taksiti 9 yılda 9 eşit taksite bölünecektir. Toki’yi izafeten Ziraat Bankası A.Ş. ile borçlanma sözleşmesi imzalanmasından sonra ise arsa tahsisi netleşecektir.

Taksit ödeme tarihi ise; peşinat bedelinin ödenmesinin ardından, sözleşme imza tarihinden itibaren 1 sene sonraki tarih olarak belirlenecektir. Tahsis sahibi peşinat tutarı yatırıldıktan 1 sene sonra ödemeye başlamaktadır. Üstelik taksitler aylık veya yıllık olarak eşit taksitler şeklinde ödeyebilecektir. Fakat sözleşme aşamasında aylık veya yıllık sözleşme seçeneklerinden yalnızca bir tanesi tercih edilebilmektedir. Netleşen arsa tahsisinin ardından tahsis sahibinin yükümlülüklerini yerine getirmesini teminen taahhütname alınmaktadır. Bununla birlikte 3 ay içerisinde ipotekli ve taksitli olarak tapu devri yapılmaktadır.

Arsa fiyatları ise müstakil olanlar 350 ile 500 metrekare olup 192 bin 500 TL’den başlamaktadır. Taksitler ise 1.604 TL’den başlamaktadır. Hisseli arsaların fiyatları ise 112 bin 500 TL’den başlamaktadır. Bu hisseli arsalar için taksitler ise 937 TL’den başlamaktadır.

Şanlıurfa Merkez Toki Müstakil Arsa kura sonuçları

Şanlıurfa’daki söz konusu toplu konut projesinde hak sahipliği kuraları 09 Mart 2023 tarihinde çekilecektir. Söz konusu konut projesinde bulunan müstakil arsaların kuraları çekilecektir. Böylece müstakil arsaların hak sahipleri yapılan kura çekilişi sonucu belli olacaktır.

Toplu konut projesinde kura çekilişi Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Canlı yayında söz konusu toplu konut projelerine başvuru yapan vatandaşların kura sonuçları belli olacaktır. Şanlıurfa Merkez İlk Evim Müstakil Arsa projesinde bulunan arsaların hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Gün sonunda ise Şanlıurfa Merkez İlk Evim Müstakil Arsa projesindeki hak sahipleri belli olacaktır.

Müstakil arsa projesinde 300 ve 500 metrekarelik olmak üzere toplam iki tip arsaya yer verilecektir. Bu arsaların büyüklükleri ve arsa fiyatları bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir müstakil arsa sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar arsaların borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Müstakil arsa projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Şanlıurfa Merkez Toki İlk Evim Müstakil 8.000 arsa kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL