Toki Haberleri Yazar Mehmet

Şanlıurfa Viranşehir Toki kura sonuçları

Bugüne kadar yapılmış en büyük konut kampanyası kapsamında 250 bin sosyal konut başvuruları sona ermiştir. İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra..

tasinmazhaber.com Şanlıurfa Viranşehir Toki kura sonuçları

Bugüne kadar yapılmış en büyük konut kampanyası kapsamında 250 bin sosyal konut başvuruları sona ermiştir. İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Artık sıra hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Şanlıurfa’da kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Şanlıurfa İli, Viranşehir İlçesi’nde yer almaktadır. Şanlıurfa Viranşehir Toki kura sonuçları canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Şanlıurfa Viranşehir Toki Evleri projesi toplam 750 adet daireden meydana gelmektedir. 750 adet dairenin kura çekilişi ise 14 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 14 Kasım 2022 tarihinde Pazartesi günü sabah saat 10:00’da başlayacaktır. Şanlıurfa Viranşehir kura çekilişi tamamlandıktan sonra Birecik Toki kura çekilişinin başlaması beklenmektedir.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Şanlıurfa İli, Viranşehir İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise 11 Nisan Kapalı Spor Salonu’nda yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak  yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Şanlıurfa Viranşehir Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu meskenlerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Şanlıurfa Viranşehir Toki kura sonuçları

750 adet konutun kura çekilişi 14 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Böylece Şanlıurfa Viranşehir Toki kura sonuçları belli olacaktır. Kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Bu proje dışında ayrıca Ceylanpınar Toki kura sonuçları, Suruç Toki kura sonuçları, Hilvan Toki kura sonuçları, Halfeti Toki kura sonuçları, Siverek Toki kura sonuçları, Bozova Toki kura sonuçları ve Birecik Toki kura sonuçları da belli olacaktır.

Ayrıca Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL