Kategoriler
Toki Haberleri

Siirt Eruh Dih Toki kura sonuçları

Siirt Eruh Dih Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Siirt İli, Eruh İlçesi, Dih Mahallesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

Sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Siirt Eruh Dih 94 Konut projesi kapsamında konutların kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde toplam 94 adet konut yer almaktadır. Bu konutların ise toplam 68 adet konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 68 adet konutun ise 49 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca 19 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 12 Ekim 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Siirt Eruh Dih 94 Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Siirt Eruh Dih Toki Konutları kura çekilişi

Bu Siirt Eruh Dih 94 Konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 12 Ekim 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 12 Ekim 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Perşembe günü saat 11:00’de başlayacaktır. Ve ayrıca Siirt Eruh Dih Toki Konutları projesinde toplam 68 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 68 adet konut için başvurular yapılmıştır.

Toplu konut projesindeki 2+1 tip daireler brüt 87.55  metrekare büyüklüğündedir. Ayrıca projedeki 3+1 tip dairelerin büyüklükleri ise brüt 102.11 metrekare büyüklüğündedir. Konutların fiyatlarına baktığımızda ise 2+1 tip konutların fiyatları 796.462 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 943.160 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 veya 25 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 120 ay veya 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Siirt Eruh Dih Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 12 Ekim 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 11:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Siirt Eruh Dih Toki Konutları projesindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Siirt Eruh Dih Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…