Kategoriler
Toki Haberleri

Siirt Kurtalan Toki kura sonuçları

Siirt Kurtalan Toki kura sonuçları belli olmuştur. Kura çekilişi 20 Eylül 2023 tarihinde noter huzurunda gerçekleştirilmiştir. Böylece hak sahipleri de belli olmuştur. Siirt Kurtalan 2. Etap 79 Konut Projesi Toki tarafından projelendirilmiştir.

Toplu konut projesi 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Siirt Kurtalan Toki projesinde toplam 79 adet konutun kura çekilişi yapılmıştır. Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip konutlar için hak sahipleri belirlenmiştir. Konutların 47 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca konutların 32 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir.

Kura sonuçlarına göre, 2+1 konutlarda 47 adet konutun hak sahibi belli olmuştur. 3+1 konutlarda ise 32 adet konutun hak sahibi belli olmuştur.

Siirt Kurtalan Toki kura sonuçları

Toki toplu konut projesinde kura çekimi 20 Eylül 2023 tarihinde saat 11:00’da gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kura çekimi, TOKİ’nin Youtube hesabından canlı olarak yayınlanmıştır.

Kura çekimi sonuçları, kura çekiminin ardından TOKİ’nin internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Kura sonuçlarına, TC kimlik numarası ve başvuru numarası ile e-Devlet üzerinden erişilebilecektir.

Siirt Kurtalan Toki Konut fiyatları

Siirt Kurtalan TOKİ projesi kapsamında, 2+1 ve 3+1 olmak üzere toplam 79 konut yer almaktadır. 2+1 konutların fiyatları, 774.755 TL’den başlamaktadır. 3+1 konutların fiyatları ise 924.912 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 120 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Kura çekimi sonuçlarına göre, konut sahibi olmaya hak kazanan kişilere, kura çekiminin ardından SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Konut sahibi olan kişiler, TOKİ’nin internet sitesi üzerinden sözleşme imzalayabileceklerdir.

Siirt Kurtalan TOKİ kura çekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için, TOKİ’nin internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Siirt Kurtalan Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…