Toki Haberleri Yazar Mehmet

Siirt Merkez, Baykan, Tillo Toki kura sonuçları

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutların kura çekimleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvuru..

tasinmazhaber.com Siirt Merkez, Baykan, Tillo Toki kura sonuçları

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutların kura çekimleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvuru olmuştur. Başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda kura çekilişleri de başlamıştır. Toplu konut projeleri Siirt İli, Merkez, Baykan ve Tillo İlçesi’nde yer almaktadır. Siirt Merkez Toki kura sonuçları canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.  Ayrıca Siirt Baykan Toki kura sonuçları ve Siirt Tillo Toki kura sonuçları belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Siirt Baykan Toki Evleri projesi toplam 150 adet konuttan meydana gelmektedir. 150 adet konutun kura çekilişi ise 08 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 08 Kasım 2022 tarihinde Salı günü sabah saat 09:00’da yapılacaktır.

Ayrıca Siirt Merkez Toki Toki Evleri projesi toplam 629 adet konuttan meydana gelmektedir. 629 adet konutun kura çekilişi 08 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 08 Kasım 2022 tarihinde Salı günü sabah saat 09:00’da yapılacaktır.

Ayrıca Siirt Tillo Toki Evleri projesi toplam 124 adet meskenden meydana gelmektedir. 124 adet dairenin hak sahipliği belirleme kurası 08 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurası olacaktır. Saat olarak ise 08 Kasım 2022 tarihinde Pazartesi günü sabah saat 09:00’da yapılacaktır.

Peki kura çekilişi nerede yapılacaktır?

250 bin sosyal konut kapsamında kuralar çekilmektedir. Ayrıca kura çekilişi Gençlik ve Spor İl müdürlüğü Siirt Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda  yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip evler yer almaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir konut sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 0 545 606 41 87 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL