Kategoriler
Toki Haberleri

Silivri Selimpaşa Toki kura sonuçları 2023

Silivri Selimpaşa Toki kura sonuçları 2023 kuraları çekilecektir. 250 bin sosyal konut projesi kapsamında bu toplu konut projesi hayata geçirilmektedir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  Çekilişler halen devam etmektedir. 1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda İstanbul, Silivri’de kura çekilişi yapılacaktır. Toplu konut projesi İstanbul İli, Silivri İlçesi, Selimpaşa Mahallesi’nde yer almaktadır. İstanbul Silivri Selimpaşa Toki kura sonuçları canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Silivri Selimpaşa Toki Evleri projesi toplam 200 adet konuttan meydana gelmektedir. 1. Etapta 4 konutun kurası çekilecektir. 2. Etapta7 adet konutun kurası çekilecektir. 3. Etapta ise 6 adet konutun kurası çekilecektir. Böylece toplam 17 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. ayrıca bu toplu konut projelerindeki daireleri kura çekilişi 02 Ağustos 2023 tarihinde yapılacaktır. Bu Silivri Selimpaşa Toki kura sonuçları çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 02 Ağustos 2023 tarihinde Çarşamba günü sabah saat 11:00’de başlayacaktır. Toplu konut projesinde yer alan 17 adet konuta toplam 199 adet başvuru yapılmıştır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda İstanbul İli, Silivri İlçesi, Selimpaşa Mahallesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilmektedir. Ayrıca kura çekilişi ise TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayın ile yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilecektir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

İstanbul Silivri Selimpaşa Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu dairelerin 8 tanesi  2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Ayrıca konutların 9 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 17 adet konut için toplam 199 kişi başvuru yapılmıştır.

Bu toplu konut projesindeki 2+1 tip konutlar brüt 76.05 metrekare büyüklüğe sahiptir. Ayrıca 3+1 tip daireler ise brüt 106.01 metrekare büyüklüğe sahiptir. Fiyatlara bakıldığında ise 2+1 tip konutların fiyatları 1.313.740,45 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip konutların fiyatları ise 1.950.631,17 TL’den başlamaktadır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Silivri Selimpaşa Toki kura sonuçları 2023

17 adet konutun kura çekilişi 02 Ağustos 2023 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 11:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Silivri Selimpaşa kuraları çekildikten sonra ise hak sahipleri belli olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İstanbul Silivri Selimpaşa kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…