Kategoriler
Toki Haberleri

Sinop Merkez Toki kura sonuçları 2022

Sinop şehrinde Toki konutları kuraları yarın çekilecektir. 250 bin sosyal konut projesi başvuruları sona ermiştir. Artık sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Sinop, Merkez’de kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Sinop İli, Merkez İlçesi’nde yer almaktadır. Sinop Merkez Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Sinop Merkez Toki kura çekilişi canlı izleyebilirsiniz.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Sinop Merkez Toki Konutları projesi toplam 200 adet konuttan meydana gelmektedir. 200 adet konutun kura çekilişi ise 10 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu Sinop Merkez Toki kura sonuçları çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 10 Aralık 2022 tarihinde Cumartesi günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Sinop İli, Merkez İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Sinop Kültür Merkezi Büyük Salon’da gerçekleştirilecektir. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Sinop Merkez Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Sinop Merkez Toki kura sonuçları 2022

200 adet konutun kura çekilişi 10 Aralık 2022 tarihinde Cumartesi günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Sinop Merkez kuraları çekildikten sonra ise Sinop’daki tüm kuraların çekilişi tamamlanacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sinop Merkez Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…