Kategoriler
Toki Haberleri

Sivas Akıncılar Toki kura sonuçları belli oluyor

Sivas Akıncılar Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sivas İli, Akıncılar İlçesi’nde yer almaktadır. Toplu konut projesi 100 bin sosyal konut kampanyası kapsamında hayata geçirilmiştir. Ayrıca Sivas Akıncılar 2. Etap 276 Konut Projesinde toplam 276 adet konut, 3 adet dükkan yer almaktadır.

Toplam 276 adet konuttan 67 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Sivas Akıncılar Toki Konutları projesinde kura çekilişi 19 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca Sivas Akıncılar 2. Etap Toki kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Sivas Akıncılar Toki Evleri projesindeki konutların 36 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. 31 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Sivas Akıncılar 2. Etap 276 Konut projesinde toplam 276 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 276 adet konuttan 67 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Sivas Akıncılar Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Akıncılar Toki konutları kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 10 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 25 peşin 120 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 tip daireler brüt 85.69 ve 90.89 metrekare büyüklüğünde projelendirilmiştir. 3+1 tip daireler ise brüt 104.82 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Ayrıca 2+1 tip dairelerin fiyatları 868.508,80 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.237.909,55 TL’den başlamaktadır.

Konut satışları yüzde 25 peşin ve 120 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Sivas Akıncılar Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Sivas Akıncılar 2. Etap Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin hangi dairelere sahip olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 19 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır. Bu toplu konutlar için kura çekilişi saat 11:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Sivas Akıncılar Toki kura çekilişi izle

 

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…