Kategoriler
Toki Haberleri

Sivas Merkez Yenimahalle Toki kura sonuçları belli oldu

Sivas Merkez Yenimahalle Toki kura sonuçları bugün belli olmuştur. Bu Sivas toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 250 bin sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılmıştır.

Yatay şehirleşmeyle Yükselen Türkiye projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. 400 adet konutun yer aldığı projedeki toplam 51 adet konutun kura çekilişi yapılmıştır. 51 adet konutun ise 41 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Geri kalan 10 adet daire ise 3+1 tipindeki konutlardan meydana gelmektedir.  Sosyal konutların kura çekilişleri ise 07 Temmuz 2023 tarihinde başlamıştır. Çekiliş sonucu ile birlikte Sivas Merkez Yenimahalle 3. Etap 746 Toki Evleri projesindeki konut sahipleri belli olmuştur.

Sivas Merkez Yenimahalle Toki kura çekilişi

Sivas Merkez Yenimahalle projesinde yer alan meskenleri için hak sahipliği kura çekilişi 07 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılmıştır. Hak sahipliği kura çekilişi 07 Temmuz 2023 tarihinde Cuma günü yapılmıştır. Ayrıca kura çekilişi Cuma günü saat 12:30’de başlamıştır. Sivas toplu konut projesinde toplam 51 adet dairenin kura çekilişi yapılmıştır. Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanmıştır.

Sivas Merkez Yenimahalle Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 07 Temmuz 2023 tarihinde Cuma günü yapılmıştır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 12:30’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanmıştır. Sivas Merkez Yenimahalle toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sivas Merkez Yenimahalle kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…