Kategoriler
Toki Haberleri

Tekirdağ Çorlu Muhittin, Hayrabolu Toki kura sonuçları

Türkiye genelinde başlatılan konut seferberliği kapsamında başlatılan 100 bin toplu konut projesi kapsamında ihalesi yapılarak inşa edilecek olan Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki Konutları ve Tekirdağ Hayrabolu Toki Konutları projelerinde kuralar bugün çekiliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa ettirilecek olan toplu konut projesinde yer alan konutların kura çekilişi gerçekleştirildi. Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki kura sonuçları ve Tekirdağ Hayrabolu Toki kura sonuçları belli olduktan sonra kura isim listesi web sitemizde yer alacak. Kura sonuçlarını en hızlı şekilde öğrenmek için web sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Kura çekilişi yapılacak olan Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki Evleri projesinde toplam 300 adet konuta yer veriliyor. 300 adet konutun kura çekilişi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nın resmi sosyal medya hesapları üzerinde canlı yayın ile yapılacak. Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Muhittin Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki Evleri projesinin kura çekilişi TOKİ’nin Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yapıldı.

Kura çekilişi ne zaman saat kaçta yapılacak?

Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki Konutları projesinde yer alan toplam 300 adet konutun hak sahipliği kura çekilişi 24 Haziran 2020 tarihinde Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Tekirdağ Hayrabolu Toki Konutları projesinde yer alan toplam 150 adet konutun hak sahipliği kura çekilişi 24 Haziran 2020 tarihinde Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Canlı olarak yayınlanan kura çekilişi sonucu Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki kura sonuçları ve Tekirdağ Hayrabolu Toki kura sonuçları belli olacak. Kura çekilişi noter huzurunda olup 24 Haziran 2020 tarihinde Çarşamba günü Saat 14:00’da ve 15:00’da başlayacak.

Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki Konutları projesinde 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı daire seçeneklerine yer veriliyor. Projede bulunan konutlardan 210 tanesi 2+1 dairelerden 90 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana geliyor.

Projede yer alan 210 adet 2+1 konuta toplam 1.062 vatandaş başvuruda bulundu. Başvuruların 1 tanesi Şehit Ailesi kategorisinden, 69 tanesi Engelli kategorisinden, 992 tanesi ise Diğer kategorisinden yapıldı. 69 adet 3+1 tip konuta ise toplam 1.306 kişi başvuruda bulundu. Başvuruların 8 tanesi Şehit Ailesi kategorisinden, 82 tanesi Engelli kategorisinden, 1.216 tanesi ise Diğer kategorisinden yapıldı.

Kura sonuçları nerede yayınlanıyor

Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki kura sonuçları ve Tekirdağ Hayrabolu Toki kura sonuçları Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) web sitesinden yayınlanmaktadır. Ayrıca kura sonuçları belli olduğunda web sitemizde yayınlanmaktadır. Kura sonuçları belli olduğunda aşağıdaki linkler aktif olacaktır.

Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki kura sonuçları

2+1 kura sonuçları için tıklayınız..

3+1 kura sonuçları için tıklayınız…

Tekirdağ Hayrabolu Toki kura sonuçları

2+1 kura sonuçları için tıklayınız..

3+1 kura sonuçları için tıklayınız…

Ödeme seçenekleri neler?

Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki Evleri projesinden konut sahibi olmak için öncelikle yüze 10 peşinat ödemesi yapılıyor. Yüzde 10 peşinat ödemesini yaptıktan sonra geriye kalan yüzde 90 oranındaki tutar için yüzde 0.49 faiz oranı ve 240 ay vade ile kredi kullanarak daire sahibi olabiliyorsunuz.

Tekirdağ Çorlu Muhittin Toki kura sonuçları

Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Muhittin Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan projenin kura sonuçları belli olduğundan kura listesi web sitemizde yayınlanacak. Kura sonuçları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler vatandaşlar 444 86 54 numaralı telefonu arayabilir.