Toki Haberleri Yazar Mehmet

Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya arsa kura sonuçları

Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya Arsa kura sonuçları için kaldığı yer den bugün devam edecektir. Son olarak 06 Şubat 2023 tarihinde çekilişleri devam ederken meydana gelen deprem felaketi..

tasinmazhaber.com Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya arsa kura sonuçları

Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya Arsa kura sonuçları için kaldığı yer den bugün devam edecektir. Son olarak 06 Şubat 2023 tarihinde çekilişleri devam ederken meydana gelen deprem felaketi nedeniyle kuralara ara verilmişti. Söz konusu müstakil arsa projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişi vakti gelmiştir. Kuraları çekilecek arsalar Adıyaman, Elazığ, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Malatya’da yer almaktadır. Toki tarafından 1 milyon arsa projesi kapsamında Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya projesi hayata geçirilmektedir. Bir taraftan 250 bin konut projeleri hayata geçirilirken diğer taraftan arsaların kura çekilişleri 08 Mart 2023 tarihi itibarı ile başlamıştır. Bu kapsamda Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya projesinde hak sahibi belirleme kuraları da çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi sonrasında hak sahipleri isim listesi belli olacaktır.

Müstakil arsa projesi İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başlatılan kampanya ile Türkiye genelinde 1 milyon arsa satışa sunulmuştur.  Söz konusu arsalara 1 milyon 177 bin 56 vatandaş başvuruda bulunmuştur. Müstakil arsa için 956 bin 79 kişi başvuruda bulunmuştur. Ayrıca müşterek arsalara ise toplam 220 bin 977 başvuru yapılmıştır.

Arsalar için başvurular 10 Ekim 2022 tarihi itibarı ile başlamıştı. Ayrıca başvurular 07 Kasım 2022 tarihinde ise sona ermiştir. Kura çekilişleri etaplar halinde devam edecektir. Bu kapsamda ise sıra Ankara ilinde yer alan müstakil arsa projelerinin kura çekilişine gelmiştir. 06 Mart 2023 tarihinde ise Ankara Merkez İlk Evim Müstakil Arsa projesinde kuralar çekilecektir. Çekiliş sonucu ile birlikte Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya projesindeki arsa sahipleri belli olacaktır.

Söz konusu müstakil arsa projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde 1 milyon arsa projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Başvuruların sona ermesinden sonra ise şimdi de kura çekilişleri yapılarak hak sahipleri belli olacaktır. Bununla birlikte söz konusu müstakil arsa projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Kura çekilişi sonrasında ise projelerin inşaat süreci başlayacaktır. İnşaat süreci ise iki yıl içerisinde tamamlanması gerekecektir. Peki Ankara Merkez İlk Evim 8.000 Müstakil Arsa hak sahipliği kura çekilişi ne zaman yapılacaktır? Bu proje için başvuruda bulunan vatandaşlar ise kuraların ne zaman çekileceğini merak etmektedir. Tüm detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya arsa kura sonuçları

Altı ilde söz konusu toplu konut projesinde hak sahipliği kuraları 08 Mart 2023 tarihinde çekilecektir. Söz konusu konut projesinde bulunan müstakil arsaların kuraları çekilecektir. Böylece müstakil arsaların hak sahipleri yapılan kura çekilişi sonucu belli olacaktır.

Toplu konut projesinde kura çekilişi Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanmaktadır. Canlı yayında söz konusu toplu konut projelerine başvuru yapan vatandaşların kura sonuçları belli olacaktır. Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya arsa projesinde bulunan arsaların hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır. Gün sonunda ise Toki Adıyaman Elazığ Hatay Kahramanmaraş Kilis Malatya arsa projesindeki hak sahipleri belli olacaktır.

Müstakil arsa projesinde 300 ve 500 metrekarelik olmak üzere toplam iki tip arsaya yer verilecektir. Bu arsaların büyüklükleri ve arsa fiyatları bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir müstakil arsa sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar arsaların borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Müstakil arsa projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL