Toki Haberleri Yazar Fulya GÜRBÜZ

Toki İndirim Kampanyası 22 Mart’ta Başlıyor

TOKİ, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen alıcılar için yapılan indirim kampanyası 22 Mart’ta başlayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 19 Nisan’a kadar başvuru yapabilecektir. Toki, bu yıl borcunu peşin ödeyip..

tasinmazhaber.com Toki İndirim Kampanyası 22 Mart’ta Başlıyor

TOKİ, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen alıcılar için yapılan indirim kampanyası 22 Mart’ta başlayacak.
Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 19 Nisan’a kadar başvuru yapabilecektir. Toki, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu almak isteyen alıcılar için %22 oranında indirip yapacak. Ayrıca arsa alıcılarına ise yüzde 10 oranında indirim uygulanacaktır.

Toki Esnek Ödemeyle %22 İndirim

Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayan vatandaşlar da yararlanabilecektir. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecektir. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 22 Mart -19 Nisan 2022 tarihleri arasından ilgili bankaya başvuruda bulunabilecektir.
Bu tarihten sonra yapılan borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacaktır.

Arsa alıcılarına %10 indirim fırsatı

Vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden arsa satışları için de indirim yapılacaktır. Kampanyadan yararlananlar 22 Mart-14 Nisan 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabilecektir. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen arsa alıcıları için yüzde 10 oranında indirim yapılacaktır.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri 2021 yılı Haziran ayının 30’uncu gününe kadar başlayan arsa alıcıları faydalanabilecektir. Ödemelerini T.C. Ziraat Bankasına yapan alıcılar doğrudan bankaya başvuruda bulunabilecektir. Ayrıca borçlarını kapatabilecektir. Ödemelerini T. Vakıflar Bankasına yapan arsa alıcıları ise kapatmaya esas borç bakiyelerini İdareden öğrenebilecekler. Ayrıca 14 Nisan’dan sonra yapılan borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacaktır.

İndirim fırsatından faydalanma koşulları

İdirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut, iş yeri ve arsa alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, taksit ve geriye dönük herhangi bir borcunun bulunmaması gerekmektedir.
Kampanyadan Toki tarafından satışları 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirilen ve geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonu itibarıyla başlayan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilmektedir.
Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan alıcılar indirim kampanyasından faydalanamayacaktır.

Kampanyadan faydalanan vatandaşlar konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerdir.

Diğer toki haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL