Toki Haberleri Yazar Mehmet

Toki Malatya Pütürge Tepehan kura sonuçları belli oldu

Toplu konut projelerinde kura çekilişleri devam etmektedir. Bu kapsamda Malatya İli, Pütürge İlçesi, Tepeham konutları kuraları çekilmiştir. Böylece Toki Malatya Pütürge Tepehan kura sonuçları belli olmuştur. Proje özellikleri neler? Konut..

tasinmazhaber.com Toki Malatya Pütürge Tepehan kura sonuçları belli oldu

Toplu konut projelerinde kura çekilişleri devam etmektedir. Bu kapsamda Malatya İli, Pütürge İlçesi, Tepeham konutları kuraları çekilmiştir. Böylece Toki Malatya Pütürge Tepehan kura sonuçları belli olmuştur.

Proje özellikleri neler?

Konut projesi T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından inşa ettirilmiştir. Söz konusu toplu konut projesinde toplam 96 adet konut yer almaktadır. Bunların toplam 24 adetinin kura çekilişi yapılmıştır. Kuraya konu 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Çekilecek olan kuraların 19 tanesi 2+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Ayrıca kuraları çekilen dairelerin 5 tanesi ise 3+1 tip meskenlerden oluşmaktadır.

2+1 tip d 2+1 tip 19 adet konut için  toplam 74 adet başvuru yapılmıştır. Ayrıca 3+1 tip 5 adet mesken için ise toplam 49 adet başvuru yapılmıştır.

Toki Malatya Pütürge Tepehan Konutları projesindeki dairelere 05 Eylül 2022 tarihinde başvurular başlamıştır. Başvurular 09 Eylül 2022 tarihinde ise sona ermiştir.

Projede yer alan 2+1 tip daireler brüt 89.9 ve 91.8 metrekare büyüklüklerindedir. 3+1 tip daireler ise brüt 118.33 metrekare büyüklüğe sahiptir.  Başvuru bedeli olarak 2+1 tip daireleri için 1.000 TL ayrıca 3+1 tip daireler için ise 2.000 TL ödenmiştir.

Toki Malatya Pütürge Tepehan kura sonuçları belli oldu

Kuralar 16 Eylül 2022 tarihinde Cuma günü çekilmiştir. Çekiliş TOKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanmıştır. Ayrıca kura çekilişi 16 Eylül 2022 tarihinde saat 11:00’da başlamıştır. Malatya Pütürge Tepehan Konutları projesinde sonuçlar akşam saatlerinde TOKİ’nin web sitesinde ilan edilecektir.

Kura listesinin yayınlanacağı sayfaya ulaşmak için tıklayınız….

Toplu konut projesi ile ilgili her türlü soru ve görüşleriniz için 444 86 54 numaralı telefonu arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer Toki Haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL