Emlak Haberleri Toki Haberleri Yazar Mehmet

Toki temel atma töreni bugün yapılacak

En büyük sosyal konut hamlesi 2022 yılı Eylül ayında açıklanmıştı. Açılamaya göre ilk etapta 250 bin konutun yapılması planlanmaktadır. Bu kapsamda başlanacak olan toplu konut projeleri için ilk temel atımı..

tasinmazhaber.com Toki temel atma töreni bugün yapılacak

En büyük sosyal konut hamlesi 2022 yılı Eylül ayında açıklanmıştı. Açılamaya göre ilk etapta 250 bin konutun yapılması planlanmaktadır. Bu kapsamda başlanacak olan toplu konut projeleri için ilk temel atımı da 25 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşecektir. Bu temeli atılan konutlar için başvurular 14 Eylül 2022 tarihinde başlamıştı. Başvurular için son gün ise 31 Ekim 2022 tarihi olarak planlanmaktadır. Toki temel atma töreni ne zaman yapılacak? Sorunun cevabı ve tüm detaylar haberimiz devamında yer almaktadır.

Toki temel atma töreni bugün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile ilk temel atma töreni bugün yapılacaktır. Toki temel atma töreni 25 Ekim 2022 tarihinde saat 13:00’da gerçekleşecektir. Söz konusu tören Ankara İli, Sincan İlçesi, Lale Meydanı’nda olacaktır.

Toplu konut projesi kapsamında 2+1 ve 3+1 tip konutlar hayata geçirilecektir. Bu konutlar 81 ilin tamamında farklı sayılarda hayata geçirilecektir. 250 bin konut dışında ayrıca 1 milyon adet konut yapmaya uygun arsa satışı yapılmaktadır. Bunların dışında yine TOKİ tarafından 10 bin adet işyeri satışa sunulmaktadır. Arsa ve işyerleri ile ilgili başvurular da başlamış durumdadır. 250 bin konutun 50 bin tanesi ise İstanbul şehrinde hayata geçirilecektir. İşyerleri ise 28 ilde hayata geçirilecektir. Bu kapsamda Ankara’da 100, Adana’da 500 adet işyeri hayata geçirilecektir. Ayrıca İzmir’de ise 700 adet işyeri hayata geçirilecektir.

20 yılda Toki neler yaptı?

250 bin konutluk projeyi hayata geçiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 20 yılda bir çok esere imza atmıştır. TOKİ bu süreçte 1 milyon 170 bin adet konut inşa etmiştir. Ayrıca kurum 1.395 adet okul, 20 üniversite, 997 de spor salonu hayata geçirmiştir. Kurum ayrıca 44 adet de kütüphane hayata geçirmiştir. Başvurular devam etmekte olup, başvuru için Ziraat Bankası, Halkbank şubelerinden başvuru yapılmaktadır. Ayrıca E-devlet üzerinden de başvuru yapılmaktadır.

Toki projeleri hakkında detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL