Kategoriler
Toki Haberleri

Toki Tuzla emekli kura sonuçları 2023

Toki Tuzla emekli kura sonuçları 2023 belli oluyor. İstanbul Tuzla TOKİ Konutları projesi, 250 bin adet sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. İlk Etap kura çekilişleri 7 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Kura çekilişleri halen devam etmektedir. Ancak, Kahramanmaraş merkezli büyük deprem felaketi nedeniyle kura çekilişleri planlanan tarihten önce iptal edilmiştir. Yeni tarihler belirlendi ve İstanbul Tuzla TOKİ Konutları projesi için kura çekilişi 16 Mart 2023 tarihinde başlamıştır. Bu kura çekilişi sonucunda konut sahipleri belirlenecektir.

İlk Evim İlk İşyerim projesi kapsamında, Türkiye genelinde 81 ilde TOKİ tarafından meskenler hayata geçirilmektedir. Proje için yapılan başvuruların son tarihi 31 Ekim 2022 olmuştur. 8 milyon başvuru yapılmıştır. Ayrıca 5 milyon 135 bin 324 başvuru geçerli sayılmıştır. Emekli kategorisinde ise toplam 41 bin 24 adet başvuru yapılmıştır.

İstanbul Tuzla TOKİ Konutları projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişleri devam etmektedir. Projenin ihale kura çekilişi sonrasında yapılacaktır. Daha sonrasında ise  inşaat süreci devam edecektir. Başvuru yapan vatandaşlar, kura çekilişlerinin ne zaman yapılacağı hakkında meraklı olabilirler. Bu projeye ilişkin tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Tuzla Tuzla Emekli kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ Konutları projesi, İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer almaktadır. Toplamda 20 bin 920 konuta ev sahipliği yapmaktadır. Konutların hak sahipliği belirleme kura çekilişi 16 Mart 2023 tarihinde başlamış olup noter huzurunda gerçekleştirilmektedir. Emekli vatandaşların kura çekilişi ise 16 Mart 2023 tarihinde başlamış olup halen devam etmektedir. Toplam 5 bin 611 adet konutun emekli vatandaşlar için kura çekilişi yapılmaktadır. Ayrıca  kura çekilişi, canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından da takip edilebilecektir. Tüm kategorilerdeki kura çekilişi 16 gün sürecektir ve 29 Mart 2023 tarihinde sona erecektir. Tuzla Viaport Marina Tuzla Belediyesi Etkinlik Çadırı’nda gerçekleştirilecek olan kura çekilişi, adil bir şekilde noter huzurunda yapılacaktır.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, proje dahilinde yer alan konutlar için ödeme planı hazırlamıştır. Asgari ücretlilerin ödeyebileceği tutarlarda aylık taksitler belirlenmiştir. Ayrıca ödeme, toplam hane gelirinin yüzde 30’unu aşmamaktadır. Ödeme koşulları arasında 240 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır.

Projenin ilk etabında yer alan 250 bin konut, 2 yıl içinde tamamlanarak teslim edilecektir. 2+1 tip meskenlerin fiyatları 608 bin TL’den başlarken, aylık taksitleri 2 bin 280 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip meskenlerin fiyatları ise 850 bin TL’den başlamakta ve aylık taksitleri 3 bin 187 TL’den başlamaktadır. Daire sahibi olmak isteyenler 240 ay vade seçeneğiyle ödeme yapabileceklerdir.

İstanbul Tuzla’da yer alan TOKİ Konutları projesi, kaliteli ve modern konutlara uygun fiyatlarla sahip olmak isteyenler için ideal bir fırsat sunmaktadır. Projenin ödeme koşulları, her bütçeye uygun seçenekler sunarak daha fazla kişinin ev sahibi olmasına yardımcı olmaktadır.

Toki Tuzla emekli kura sonuçları 2023

16 Mart 2023 tarihinde, İstanbul Tuzla TOKİ Konutları projesindeki hak sahipliği kuraları çekilmeye başlanmıştır. Proje, toplam 20 bin 920 adet daireye ev sahipliği yapacaktır ve 2+1 ve 3+1 olmak üzere iki farklı daire tipi seçeneği sunacaktır. Dairelerin alanları ve fiyatları, projenin ihalesi sonrasında belli olacaktır.

Kura çekilişi sonucu hak sahibi olan vatandaşlar, dairelerin borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Kura çekilişi, YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve başvuru yapan vatandaşların sonuçları canlı yayında açıklanacaktır.

Projede yer alan diğer ilçelerdeki toplu konut projeleri de aynı gün belirlenecektir. Daha fazla bilgi almak için, 444 86 54 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

İstanbul Tuzla Toki emekli 18 Mart kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…