Kategoriler
Kampanyalar Toki Haberleri

TOKİ’den yüzde 20 indirim fırsatı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığın (TOKİ) tarafından, satın aldığı taşınmazın ücretinin tamamını ödeyip tapuyu da hemen üzerine almak isteyenler için yüzde 20 indirim kampanyası başlatılacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan’ın yaptığı açıklamaya göre borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen taşınmaz alıcılarına 2017 yılı Eylül ayı içerisinde yüzde 20 indirim kampanyası başlatılacak.

2017 yılı için indirim kampanyasını Eylül ayında yapacaklarını, kampanyaların belirli prosedürlere göre yapıldığını ifade eden Turan, “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. İnşallah en geç 9’uncu ayda indirim kampanyamızı yapacağız. Bunu bekliyor vatandaşlarımız.” dedi.

Bu indirim kampanyasından 17 bin kişinin faydalanacak olup kampanyadan faydalanmak isteyen alıcıların başvuru tarihini takip etmesi gerekiyor. Açıklanan tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının belirlenecek tarihler arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek.

2017 yılı Eylül ayında başlayacak olan yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanmak için borç vadesinin 12 aydan fazla olması gerekiyor. Daha detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefondan bilgi alabilirler.

Tasinmazhaber.Com