Kategoriler
Toki Haberleri

Trabzon Maçka Toki kura sonuçları

Trabzon Maçka Toki kura sonuçları yapılacak olan çekiliş ile belli olacaktır. Bu Trabzon Maçka toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde sosyal konut projesi kapsamında hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Trabzon İli, Maçka İlçesi, Esiroğlu Mahallesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Trabzon Maçka 144 konut projesinde yer alan konutlar için kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde kalan toplam 40 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır. 40 adet konutun ise tamamı 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 20 Temmuz 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Trabzon Maçka 144 Toki Konutları projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Trabzon Maçka Toki kura çekilişi

Trabzon Maçka konut projesinde yer alan meskenleri için hak sahipliği kura çekilişi 20 Temmuz 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 20 Temmuz 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Perşembe günü saat 11:00’de başlayacaktır. Trabzon Maçka toplu konut projesinde toplam 40 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 40 adet konut için toplam 158 kişi başvuruda bulunmuştur.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. ayrıca peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Trabzon Maçka Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 20 Temmuz 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 11:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Trabzon Maçka toplu konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Trabzon Maçka Esiroğlu Mahallesi Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…