Kategoriler
Toki Haberleri

Yozgat Çekerek Toki kura sonuçları 2022

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında başlatılan başvurular sona ermiştir. Başvuruların sona ermesinden sonra ise toplu konut projelerinde kura çekilişlerine başlanmıştır.  Bu kapsamda ise Yozgat şehrinde Toki konutları kura çekilişleri yarın başlıyor. İlk olarak Yozgat merkez ve ilçelerin kura çekilişleri de yarın yapılacaktır. Bu kapsamda Yozgat Çekerek Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır. Ayrıca kura çekilişi için Yozgat’ta tüm hızıyla devam edecektir. Söz konusu toplu konut projesi Yozgat İli, Çekerek İlçesi’nde yer almaktadır. Aşağıda yer alan linke tıklayarak Yozgat Çekerek Toki Konutları kura çekilişini canlı izleyebilirsiniz.

2022 yılında başlatılan 250 bin sosyal konut projesi kampanyasında başvuruları sona ermiştir. Şimdi ise sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Yozgat Çekerek Toki Konutları projesinde toplam 202 adet daireye yer verilmektedir. Ayrıca bu 202 adet meskenin kura çekilişi ise 21 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan  Yozgat Çekerek Toki Konutları kura çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 21 Aralık 2022 tarihinde Çarşamba günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır. İlk olarak Yozgat Akdağmadeni Oluközü Toki konutlarının kura çekilişinin yapılması beklenmektedir. Ardından ise tüm Yozgat’ta yer alan Toki konutlarının kura çekilişi tamamlanacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

202 adet konutluk sosyal toplu konut projesi İlk Evim İlk İşyerim kapsamında Yozgat İli, Çekerek İlçesi’nde hayata geçirilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Yozgat Belediyesi Büyük Sinema’da yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi noter huzurunda canlı olarak yapılacaktır. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde olacaktır.

Yozgat Çekerek projesinde 2+1 ve 3+1 tip dairelerin yer alması planlanmaktadır. Bu konutların büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Yozgat Çekerek Toki kura sonuçları 2022

315 adet meskenin kura çekilişi 21 Aralık 2022 tarihinde Çarşamba günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Yozgat Çekerek kuraları çekildikten sonra ise diğer ilçelerin kuraları çekilmiş olacaktır. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki kura sonucu sorgulama sayfası için tıklayınız…

Yozgat Çekerek Toki kura çekilişi canlı izle

https://youtu.be/P9EG1FeslGI

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…