Kategoriler
Toki Haberleri

Yozgat Saraykent Toki kura sonuçları belli oluyor

Yozgat Saraykent Toki kura sonuçları kura çekilişi ile birlikte belli olacaktır. Bu toplu konut projesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı öncülüğünde hayata geçirilmektedir. Toplu konut projesi Yozgat İli, Saraykent İlçesi’nde yer almaktadır. Bununla birlikte bu toplu konut projesinde hak sahipliği kura çekilişi yapılacaktır.

250 bin sosyal konut projesi kapsamında başlatılan kampanyada Türkiye genelinde 81 ilde hayata geçirilmektedir. Yozgat Saraykent 158 Konut projesinde yer alan konutlar için kura çekilişi yapılacaktır. Bu konut projesinde kalan toplam 7 adet konutun konut belirleme kurası çekilişi yapılacaktır. 7 adet konutun ise 6 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Ayrıca 1 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Sosyal konutların kura çekilişleri ise 10 Ağustos 2023 tarihinde başlayacaktır. Çekiliş sonucu ile birlikte Yozgat Saraykent 158 Konut projesindeki konut sahipleri belli olacaktır.

Yozgat Saraykent 158 Konut kura çekilişi

Bu Yozgat Saraykent 158 Konut projesinde yer alan konutlar için konut belirleme kurası çekilişi 10 Ağustos 2023 tarihlerinde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi 10 Ağustos 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi Perşembe günü saat 12:00’de başlayacaktır. Ve ayrıca Yozgat Saraykent 158 Konut Toki Konutları projesinde toplam 253 adet konutun kura çekilişi yapılacaktır.

Konut Belirleme Kurası çekilişi TOKİ’nin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayınlanacaktır. Projedeki 7 adet konut için başvurular yapılmıştır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar üzerinden ilk etapta yüzde 10 peşinat ödenmektedir. Kalan tutar ise 240 ay vade ile ödenebilmektedir. Peşinat, sözleşme imzalama aşamasında ödenecektir.

Yozgat Saraykent Toki kura sonuçları

Toplu konut projesindeki tüm dairelerin kura çekilişi 10 Ağustos 2023 tarihinde Perşembe günü yapılacaktır. Ayrıca hak sahibi belirleme kura çekilişi saat 12:00’de canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Yozgat Saraykent 158 Konut projelerindeki konutların hak sahipliği kuraları çekildikten sonra daire sahipleri belli olmuştur. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Yozgat Saraykent 158 konut Toki kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…