Kategoriler
Toki Haberleri

Zonguldak Ereğli Toki kura sonuçları 2022

İlk Evim İlk Evim projesi kapsamında satışa sunulan konutlarda başvuru süresi sona ermiştir. Böylece sıra başvurunlar için hak sahipliği kura çekilişine gelmiştir. Toplu konut projelerinde kura çekilişleri 07 Kasım 2022 tarihi itibarı ile başlamıştır.  1.5 ay gibi kısa bir sürede 8 milyon civarında projedeki konutlara başvurular yapılmıştır. Yapılan başvuruların toplam 5 milyon 135 bin 324 tanesi ise geçerli olmuştur. Başvurular ise 31 Ekim 2022 tarihinde sona ermiştir. Bu kapsamda Zonguldak, Ereğli’de kura çekilişi için çalışmalara başlamıştır. Toplu konut projesi Zonguldak İli, Ereğli İlçesi’nde yer almaktadır. Zonguldak Ereğli Toki kura sonuçları 2022 canlı yayın ile yapılan çekilişle belli olacaktır.

Kuralar ne zaman çekilecek?

Zonguldak Ereğli Toki Evleri projesi toplam 100 adet konuttan meydana gelmektedir. 100 adet konutun kura çekilişi ise 04 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu Zonguldak Ereğli Toki kura sonuçları çekilişi hak sahipliği belirleme kurasıdır. Kura çekilişi saat olarak ise 04 Aralık 2022 tarihinde Pazar günü sabah saat 10:00’da yapılacaktır.

Kura çekilişi nerede yapılacak?

81 ilde toplam 250 bin sosyal konut projesi kapsamında kuralar çekilmeye başlamıştır. Bu kapsamda Zonguldak İli, Ereğli İlçesi’nde yer alan toplu konut projesinde kuralar çekilecektir. Ayrıca kura çekilişi ise Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde yapılacaktır. Hak sahipliği kura çekilişi ise noter huzurunda canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Hak Sahibi Belirleme Kurası noter huzurunda ve idare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

Zonguldak Ereğli Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daireler yer almaktadır. Bu dairelerin büyüklükleri ve fiyat bilgileri ise projenin ihalesi yapıldıktan sonra belli olacaktır. Ayrıca yapılan kura çekilişi ile vatandaşlar bir daire sahibi olacaklardır. Hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar evlerini borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Zonguldak Ereğli Toki kura sonuçları 2022

100 adet konutun kura çekilişi 04 Aralık 2022 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca kura çekilişi saat 10:00’da canlı olarak TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Zonguldak Ereğli kuraları çekildikten sonra ise Zonguldak’daki diğer ilçelerdeki kura çekilişleri devam edecektir. Toplu konut projesi hak sahipliği belirleme kuraları ile ilgili detaylı bilgi için 444 86 54 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Toki Zonguldak Ereğli kura çekilişi canlı izle

Diğer Toki haberleri haberleri için tıklayınız…