Kategoriler
Proje Haberleri

Çorum Celilkırı Toki kura sonuçları

Çorum Celilkırı Toki kura sonuçları belli oluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çorum İli, Merkez İlçesi, Celilkırı Mahallesi’nde yer almaktadır. Toplu konut projesi 100 bin sosyal konut kampanyası kapsamında hayata geçirilmiştir. Ayrıca Çorum Celilkırı 754 Konut Projesinde toplam 754 adet konut yer almaktadır.

Toplam 754 adet konuttan 203 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Çorum Celilkırı Toki Konutları projesinde kura çekilişi 25 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca Çorum Celilkırı 754 Toki kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip daire seçeneklerine yer verilmektedir. Çorum Celilkırı Toki Evleri projesindeki konutların 107 tanesi 2+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. 96 tanesi ise 3+1 tip dairelerden meydana gelmektedir. Çorum Celilkırı 754 Konut projesinde toplam 754 adet daire yer almaktadır. Ayrıca 754 adet konuttan 203 tanesinin kura çekilişi yapılacaktır. Böylece projede dairelerin hak sahipleri belli olacaktır.

Projede çekilişi için 2+1 ve 3+1 nitelikli daire için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazanmıştır.

Çorum Celilkırı Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Celilkırı Toki kura sonuçları Toki konutları kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer almaktadır. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1 ve 3+1 daireler için yüzde 25 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacaktır. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 tip daireler brüt 86.12 ve 87.38 metrekare büyüklüğünde projelendirilmiştir. 3+1 tip daireler ise brüt 101.95 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. Ayrıca 2+1 tip dairelerin fiyatları 1.179.198 TL’den başlamaktadır. 3+1 tip dairelerin fiyatları ise 1.407.948,75 TL’den başlamaktadır.

Konut satışları yüzde 25 peşin ve 180 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Çorum Celilkırı Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Çorum Celilkırı Toki kura sonuçları hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla beklenmektedir. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından,  hak sahiplerinin hangi dairelere sahip olduğu belli olacaktır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 25 Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır. Bu toplu konutlar için kura çekilişi saat 11:00’de başlayacaktır. Ve sonuçlar çekilişin ardından Toki’nin resmi web sitesinden yayınlanacaktır. Canlı sonuçlara ayrıca aşağıdaki Youtube kanalından izlemek mümkündür.

Çorum Celilkırı Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…