Proje Haberleri Yazar Burcu TERZİOĞLU

Ev almak isteyenler için kazanç zamanı

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Desteği ve Emlak Konut GYO öncülüğü ile başlayan ve 31 Ekim’e kadar sürecek olan “Türkiye İçin Kazanç..

tasinmazhaber.com Ev almak isteyenler için kazanç zamanı

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Ülkealan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Desteği ve Emlak Konut GYO öncülüğü ile başlayan ve 31 Ekim’e kadar sürecek olan “Türkiye İçin Kazanç Vakti” kampanyasına destek verdiklerini söyledi.

Tolga Ülkealan, banka kredi faiz oranlarının konut sahibi olmak isteyenleri düşündürdüğünü belirtti. Ülkealan “Banka faiz oranlarını incelediğimizde güncel oranların 2 seviyesinde olduğunu görmekteyiz. 500.000 TL kredi çekenler bankaya 10 yıllık vadede aylık 11 bin TL ödemek durumunda kalmaktadır. Bu da vatandaşları banka kredisi ile konut alımından uzaklaştırmaktadır. Geçen sene ile bu senenin konut satış istatistiklerini kıyasladığımızda artış yaşandığını gözlemliyoruz. Bu artış bizim gibi finansal gücü yüksek firmaların kendi bünyesinde sağladığı kampanyalarla gerçekleşti. Başlatılan bu kampanya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da sektörümüze olan güvenini göstermesi bakımından oldukça önem arz etmektedir. Bu güven ve destek ile inanıyorum ki konut satış adetlerimiz önceki yılları geride bırakacaktır” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL