Yazar Haberleri Yazar Hürrem DOLAY

İstanbul’da kentsel dönüşüme bakış

[avatar user=”Hurrem” size=”medium” align=”left” /] Yapılan araştırmalarda İstanbul halkının kentsel dönüşüm politikalarına desteğin oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Araştırmalara göre kentsel dönüşümü destekleyenlerin oranı yüzde 80,5 iken desteklemeyenlerin oranı ise yüzde..

tasinmazhaber.com

[avatar user=”Hurrem” size=”medium” align=”left” /]

Yapılan araştırmalarda İstanbul halkının kentsel dönüşüm politikalarına desteğin oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Araştırmalara göre kentsel dönüşümü destekleyenlerin oranı yüzde 80,5 iken desteklemeyenlerin oranı ise yüzde 19,5’tir.

Araştırmaya ilçe ilçe bakıldığında ise kentsel dönüşümü destekleme oranının en yüksek Avcılar, Kadıköy ve Maltepe ilçelerinde, desteklemeyenlerin ise en yüksek Bahçelievler’de çıktığı görülüyor. Bu veriler de bir ata sözünü hatırlatıyor bana; “Bir musibet bin nasihattan iyidir”

Böyle olmamalı ama maalesef araştırma sonuçları bunu gösteriyor. Anlayacağınız 1999 yılındaki Marmara Depremi’ni en fazla hisseden, depremden en fazla etkilenme riski taşıdığını düşünenlerin kentsel dönüşümü daha fazla destekleme eğiliminde olduğu söyleyebiliriz.

Hürrem DOLAY/Tasinmazhaber.Com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL