Kentsel Dönüşüm Yazar Fulya GÜRBÜZ

Uzundere Kentsel Dönüşüm 3. Etap yapım çalışması başladı

2020’de İzmir’de yaşanan depremden sonra İzmir’in riskli yapıları tekrardan gözden geçirilmiştir. İzmir, Türkiye’de gecekondulaşmanın en fazla yaşandığı şehirlerinden biridir. Ayrıca çarpık kentleşme problemi kronik hale gelen İzmir’de yaşanan depremden sonra..

tasinmazhaber.com Uzundere Kentsel Dönüşüm 3. Etap yapım çalışması başladı

2020’de İzmir’de yaşanan depremden sonra İzmir’in riskli yapıları tekrardan gözden geçirilmiştir. İzmir, Türkiye’de gecekondulaşmanın en fazla yaşandığı şehirlerinden biridir. Ayrıca çarpık kentleşme problemi kronik hale gelen İzmir’de yaşanan depremden sonra kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilecektir. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında kentsel dönüşüm projelerine hız verdiklerini söyledi. Ayrıca son 1 aylık süreçte 3. imzalarını attıklarını duyurdu. Hatırlanacağı üzere son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşümde uzun süredir anlaşmazlıkların yaşandığı Örnekköy projesinde imzalar atılmıştır. Şimdiyse Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi 3.Etap yapım çalışmaları başladı.

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi 3.Etap İmzaları Atıldı

Tunç Soyer, Resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. “Kentsel dönüşümde hız kesmiyor, bir ayda 3’üncü imzamızı atıyoruz. Proje Alanı’nda 3’üncü etap yapım çalışmalarına an itibarıyla başlıyoruz. Soyer, “Her şey dirençli bir İzmir için” dedi. Kentsel dönüşüm alanında bulunan 422 bağımsız birimi kapsayan 3’üncü etap yapım çalışmalarına başlandığını söyledi.

Diğer kentsel dönüşüm haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL