Koronavirüs Sağlık Yazar Murat YILMAZ

Aktif vaka ve ağır hasta sayıları düşüyor

Salgından dolayı Türkiye’de 243 kişi daha yaşamını yitirdi. Aktif vaka sayısı ve ağır hasta sayısı gerilemeye devam ediyor. Yeni vakalarda belirgin bir şekilde azalma görülmezken iyileşen sayısı, iki gündür yeni..

tasinmazhaber.com Aktif vaka ve ağır hasta sayıları düşüyor

Salgından dolayı Türkiye’de 243 kişi daha yaşamını yitirdi.

Aktif vaka sayısı ve ağır hasta sayısı gerilemeye devam ediyor. Yeni vakalarda belirgin bir şekilde azalma görülmezken iyileşen sayısı, iki gündür yeni vaka sayısından yüksek geliyor. Yeni hasta sayılarında da düşüş gözlemleniyor. Ayrıca, klinik durumu ağır seyredenlerin sayısında da azalma görülüyor.

Mevcut vaka sayısı, 3 bin 222 kişi daha azalırken klinik durumu ağır yeni tip koronavirüs hastası sayısında 57 kişilik azalma görüldü. Aktif vakalardaki azalma, dün 444 kişiyken ağır hastalardaki gerileme, 16 Aralık’ta, 28 kişiydi.

Sağlık durumu kritik seyredenlerin sayısı, 15 Aralık’ta 8 kişi daha artmıştı.

17 Aralık koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan 17 Aralık Türkiye günlük koronavirüs tablosuna göre ülkedeki aktif vaka sayısı, 216 bin 709 kişiye geriledi. Türkiye’de, klinik durumu ciddi seyreden hasta sayısı da 5 bin 803 kişi.

Bakanlık tarafından yayımlanmış durumda olan tabloya göre 206 bin 102 teste karşılık olarak 27 bin 515 kişide daha virüs tespit edildi. Bunlardan 4 bin 209 kişisi hasta durumdayken salgına yakalanmış durumda olan 243 kişi daha yaşamını yitirdi.

Toplam vaka sayısı 2 milyona yaklaştı

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanmış durumda olan 18 Aralık Türkiye günlük koronavirüs tablosuna göre 21 milyon 901 bin 694 teste karşılık 1 milyon 955 bin 680 kişide virüs tespit edildi.

Yeni tedbirler gündeme gelirken hayatını kaybeden kişi sayısı 17 bin 364 kişiye tırmandı. İyileşen kişi sayısı, 1 milyon 721 bin 607 kişi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aktif vaka ve ağır hasta sayılarındaki düşüşe işaret ederek yurttaşlara yönelik tedbir çağrısını yineledi. Bakan Koca, sosyal medya üzerinden “Bugün tespit edilen 4.209 hastamız var. Ağır hasta sayımız uzun bir aradan sonra düştü. Aktif hasta sayısı da azalmaya devam ediyor. Tedbir ve kısıtlamalar netice vermeye başladı. Bunu sürekli hale getirecek olan bizleriz. Sonuç alana kadar mücadele edelim” sözlerini kaydetti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Uyarı: İçerik seçimi devre dışı!

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL