Emlak Haberleri Yazar Fulya GÜRBÜZ

Bahçe ve Barış Mahallesi Temel Atma töreni yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: “Dünyanın hiçbir yerinde yeşile, ağaca, 132 bin ağaç dikilmesine karşı kendilerine ‘çevreci’ diyen bir muhalefet bulamazsınız. Dün ağaç kesildi diye ayaklananlar, bugün..

tasinmazhaber.com Bahçe ve Barış Mahallesi Temel Atma töreni yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: “Dünyanın hiçbir yerinde yeşile, ağaca, 132 bin ağaç dikilmesine karşı kendilerine ‘çevreci’ diyen bir muhalefet bulamazsınız. Dün ağaç kesildi diye ayaklananlar, bugün ağaç dikilmesine, şehre yeşil bir yaşam alan kazandırılmasına karşı çıkmaktadırlar” dedi. Ayrıca; “2023 seçimleri, büyük Türkiye yürüyüşü bakımından bir kader anıdır. Türkiye’nin 20 yılda hukuktan demokrasiye, insan haklarından eğitime, sağlıktan tarıma kadar her sektörde elde ettiği büyük kazanımları sürdürmesi bu seçime bağlıdır” dedi.

Murat Kurum Bahçe ve Barış Mahallesi Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni’nde Açıklamalarda Bulunmuştur

Murat Kurum, Bahçe ve Barış Mahallesi Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni’ne katılmıştır. Kurum, vatandaşın isteklerine, problemlerine kayıtsız kalmadıklarını kaydetmiştir. Ayrıca Mersin’e yapılan yatırımlardan söz etmiştir. Siyaseti ikbal merkezi, geleceği garanti altına alma rampası ve sonsuz ihtiraslar denizi görenlerin tek hedefinin, büyük Türkiye yürüyüşünü durdurma pahasına hırslarına esir olduğunu kaydetti. Ve şöyle devam etti:

“Bu yüzden yatıyorlar kalkıyorlar, mega projeleri durdurmaktan, TBMM’den çıkan yasaları iptal ettirmekten, büyük yatırımların önünü kesmekten bahsediyorlar. Sabah oluyor, millete parmak sallıyorlar; öğlen hakaret ediyorlar, uyumadan bildirilerle korku salmaya çalışıyorlar. Yeri geliyor vatandaşları, yeri geliyor emekçileri, yeri geliyor bürokratları tehdit ediyorlar. Ne güzel diyor merhum üstat Sezai Karakoç, ‘Onlar sanıyorlar ki bizden kurtulsalar mesele kalmayacak. Halbuki bizden kurtulsalar vicdan azabından kurtulamayacaklar. Vicdan azabından kurtulsalar tarihin azabından kurtulamayacaklar’. Bunların siyasi kodlarında, kültürel genlerinde tepeden inmecilik olduğu için herkese meydana okuma çabasındalar.
“Biz beklerdik ki milletin bir sorununa çare üretsinler, bir derdini çözsünler, iyi bir iş yapsınlar. Hiç ağızlarından şu projeyi yapacağız, bu yatırımı gerçekleştireceğiz, bu soruna kalıcı çözüm üreteceğiz dediklerini duymadık. Rüzgar dağdan ancak toz götürür. Varsın onlar bildikleri gibi parmak sallamaya devam etsinler. Varsın onlar sırtını PKK’ya dayayanlarla iş birliği yapsın. Büyükelçilerin kapısından medet umsunlar, ülkemizi Batı’ya şikayet etsinler. Bu birbirine benzemezler kadro taksimatı, bakanlık paylaşımı ve milletvekili transferi için altılı bir masada köşe kapmaca oynasınlar. Biz milletimizle Akdeniz’le Mersin’le yol yürüyemeye devam edeceğiz. Bize Akdeniz’imiz yeter, bize Mersin’imiz yeter, bize kardeşliğimiz yeter, bize birliğimiz yeter, bize Türkiye’miz yeter.”

Kurum: “2023’te yapılacak seçimlerin büyük Türkiye yürüyüşü açısından kader anı olacak”

Bakan Kurum, 2023’te yapılacak seçimlerin büyük Türkiye yürüyüşü bakımından kader anı olduğunu söylemiştir. Ayrıca: “Aziz milletimiz bunları not etmektedir. İcazeti başka kapılarda arayanlardan, demokrasiye balans ayarı vermeye çalışanlardan, yatırımlara ‘dur’, projelere ‘hayır’ hatta ve hatta yeşile, ağaca, doğaya yani millet bahçesine bile itiraz edenlerden sandıkta mutlaka hesap soracaktır. Dünyanın hiçbir yerinde yeşile, ağaca, 132 bin ağaç dikilmesine karşı çıkıp bir de kendilerini ‘çevreci’ diye nitelendiren bir muhalefet bulamazsınız, göremezsiniz. Dün sözde ağaç kesildi, diye ayağa kalkanlar, bugün ağaç dikilmesine, şehre yeşil bir yaşam alanı kazandırılmasına karşı çıkıyorlar.

“Millete kör ve sağır olan zihniyetin vatandaşın hayrına hiçbir şey yapmadıklarını bir kez daha gördük. Bunları, feraset sahibi aziz milletimize emanet ediyoruz. Vakti geldiğinde onlara gereken cevabı milletimiz verecektir. Bu yüzden 2023 seçimleri büyük Türkiye yürüyüşü açısından bir kader anıdır. Türkiye’nin 20 yılda hukuktan demokrasiye, insan haklarından eğitime, sağlıktan tarıma kadar her alanda elde ettiği büyük kazanımları sürdürmesi bu seçime bağladır” dedi.

Bakan Kurum’un konuşmasından sonra temel atma ve toplu açılış töreni gerçekleştirilmiştir.

Diğer emlak haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL