Emlak Haberleri Yazar Fulya GÜRBÜZ

Halil Egemen, fiyat manipülasyonları konusunda uyardı

Remax Borsa Brokeri Halil Egemen, gelir İdaresi Başkanlığının eş zamanlı erişimi sayesinde, gayrimenkul ilanlarının kanunlar paralelinde disiplin altına alınmasının en çok emlak ofislerini memnun ettiğini söylemiştir. Ayrıca; ‘Konut fiyatları ilan..

tasinmazhaber.com Halil Egemen, fiyat manipülasyonları konusunda uyardı

Remax Borsa Brokeri Halil Egemen, gelir İdaresi Başkanlığının eş zamanlı erişimi sayesinde, gayrimenkul ilanlarının kanunlar paralelinde disiplin altına alınmasının en çok emlak ofislerini memnun ettiğini söylemiştir. Ayrıca; ‘Konut fiyatları ilan siteleri vasıtasıyla kolaylıkla etkilenmektedir. Alınan bu kararla, sahte ilanlara ve suni fiyat artışlarının önüne geçilmiş olmuştur” dedi. Egemen, seri ilan sitelerine dileyenin dilediği fiyatı girerek, satılık ve kiralık konut fiyatlarını spekülatif hamlelerle yukarı çektiğini söylemiştir. Ayrıca, ‘bundan böyle ilana girilen gayrimenkulün bilgileri kişisel resmi beyan olmuştur. Keyfi fiyat artışlarına, sahte ilanlara ve konut fiyatlarını manipüle edilmesine son verilmiştir. Alınan bu kararla hem devletimizin tapu gelirleri artacaktır. Ayrıca gayrimenkul piyasası spekülasyonlardan korunacaktır’ dedi

Halil Egemen: İlanların güvenirliği artacak

Halil Egemen, gayrimenkul fiyatlarını artıran en önemli etkenlerin başında, talepten çok suni fiyat artışlarının olduğunu söylemiştir. Ayrıca; ‘bazen mülk sahipleri emlak danışmanlarına, ‘ilan fiyatımı artırın’ isteklerinde bulunmaktaydı. Doğru fiyat yaklaşımıyla çalışan emlak ofisleri bu fiyat artışlarını müşterilerine anlatmakta zorlanıyordu. Gelir İdaresi Başkanlığının ilanı verenlerin bütün bilgilerine direkt ulaşması sayesinde, gerçekte satılık olmayan, sahte ilanlar ortadan kalkacaktır. Ayrıca fiyatı ve bilgileri doğru olan gayrimenkul ilanları yayınlanacaktır’ dedi.

Satıcılar ve alıcılar doğru fiyata odaklanmalıdır

Halil Egemen, gayrimenkul konusunun insanların hayatlarında verdiği en önemli kararların başında olduğunu söylemiştir. Ayrıca şunları kaydetti;

‘Gayrimenkul alımı ve satımı, yalnızca yer gösterimi yapmanın dışında, ekonomisi ve hukukuyla öne çıkmıştır. Gayrimenkul ilanı yayınlamak dijital beyan olduğu gerçeğinden yola çıkılarak, herkes doğru fiyatlandırmaya odaklanmalıdır. Yetkilendirme sözleşmesiyle, prensipli çalışan emlak ofislerinin hizmet kalitesi daha da artıracaktır. Alıcı ve satıcı kitlesi nokrasında uzman ve gayrimenkulünü en iyi temsil edecek emlak ofisleriyle çalışmalarında uzun vadede sonsuz yararlar görmekteyiz’ dedi.

Diğer emlak haberleri için tıklayınız…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL