Kategoriler
Emlak Haberleri

Luxury Lifestyle Awards’tan Aura Design Studio’ya Ödül

Ankara merkezli tasarım ofisi Aura Design Studio, 2023 Luxury Lifestyle Awards tarafından “Mimarlık Stüdyosu” kategorisinde ödüle layık görülmüştür. Luxury Lifestyle Awards, 60 ülkeden 400 kategoride 10.000’den fazla farklı ürün ve hizmeti değerlendirdi ve sonuçları analiz ederek dünyanın en iyilerinin bir üst listesini açıkladı. Mimarlık, kentsel tasarım ve iç mekan tasarımı alanlarında farklı tipolojilerde birçok ödüllü projeye imza atan Mimar Filiz Cingi Yurdakul liderliğindeki AURA Design Studio “Mimarlık Stüdyosu” kategorisinde Luxury Lifestyle Awards 2023 ödülünü almaya hak kazandı.

Estetik ve işlevselliği bir arada sunan mekanlar tasarlıyor

Aura Design Studio, insan deneyimini merkezine alan, sürdürülebilirlik ve teknolojiyi kullanan, estetik ve işlevselliği bir arada sunan mekanlar tasarlıyor. Ofis, farklı tipolojilerdeki üretimleri kapsayan zengin proje portföyü kentsel tasarım, karma kullanımlı projeler, ticari yapılar, konut projeleri, eğitim yapıları, alışveriş merkezleri, ofisler, oteller ve iç tasarım işlerinden oluşuyor.

Mimar Filiz Cingi Yurdakul, stüdyonun öncelikli hedefinin benzersiz ve etkileşimli mekan deneyimleri yaratmak olduğunu söylüyor. Ofis, çeşitli aktörleri, alanları ve ölçekleri içeren çok disiplinli bir yaklaşımla, yapıların yaşam döngüsü ve kullanıcıların çevreleriyle etkileşimini her zaman önemsiyor.

Aura Design Studio, müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkatle dinleyerek, kapsamlı alan ve işlevsel analizler yaparak sunduğu hizmetleri kişiselleştiriyor. Stüdyo, tüm proje süreci boyunca müşteri geri bildirimlerini tasarımlara dahil ediyor.

Filiz Cingi Yurdakul, insan deneyimini ihmal eden, coğrafi ve kültürel bağlamı kabul etmeyen projelerin verimli olmayacağına inanıyor. Bu amaçla, arkeoloji, antropoloji, nöro-sanat ve mimarlık tarih alanlarında araştırmalar yapıyor, toplumsal kültüre ve tarihe kök salmış mekanlar yaratmayı hedefliyor.

Sürdürülebilirlik uzmanlarıyla iş birliği yaparak, tasarım stratejilerini ve malzeme seçimlerini ekolojik bir yaklaşımla ele alan Aura Design Studio projelerinde kapsamlı çevresel analizler uyguluyor; kullanıcıların refahını öncelikli tutarak, yaşam kalitelerini artıran mekanlar tasarlıyor.

Aura Design Studio’nun ödüllü projeleri arasında, Ankara’daki yeni Atatürk Kültür Merkezi, İstanbul’daki yeni Taksim Meydanı ve Bodrum’daki yeni Marina yer alıyor. Ofis, Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da projeler hayata geçiriyor.

Aura Design Studio’nun ödülü, Türkiye’nin tasarım alanındaki başarısını bir kez daha gösterdi. Ofisin ödülü, Türkiye’deki tasarımcıların dünya çapında tanınması ve Türkiye’nin tasarım üssü olarak konumlanması için önemli bir adım oldu.