Kategoriler
Toki Haberleri

Kırşehir Çiçekdağı Toki kura sonuçları belli oldu

Kırşehir Çiçekdağı Toki kura sonuçları belli olmuştur. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kırşehir İli, Çiçekdağı İlçesi’nde inşa ettirilmektedir. 205 konutluk Kırşehir Çiçekdağı 3. etap 205 konut projesinde toplam 12 adet konut için 18 Ekim 2023 tarihinde kura çekilişi yapılmıştır. Ayrıca kura çekilişi, TOKİ’nin YouTube hesabından canlı olarak yayınlanmıştır.

Toplu konut projesinde 2+1 ve 3+1 tip konutlar yer almaktadır. Konutların 8 tanesi 2+1 tip dairelerden, 4 tanesi ise 3+1 tip konutlardan meydana gelmektedir. Böylece Kırşehir Çiçekdağı 3. etap Konut projesinde toplam 12 adet konut yer almaktadır. Ayrıca 12 adet konutun kura çekilişi yapılmış ve hak sahipleri belli olmuştur.

Projede çekilişi için, 2+1 nitelikli 8 adet konut için ve 3+1 nitelikli 4 adet konut için başvuru yapılmıştır. Kura sonucunda belirlenen hak sahipleri, Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa ettirilen konutları satın alma hakkını kazandı.

Kırşehir Çiçekdağı Toki kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Kırşehir Çiçekdağı Toki kura sonuçları TOKİ’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçları https://www.toki.gov.tr/satis/tr/kura/ adresinden öğrenmek mümkündür. Hak sahipleri, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak kura sonuçlarını görüntüleyebilirler.

Kura sonuçlarında neler yer alıyor?

Kura sonuçlarında, hak sahibinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, konut tipi ve numarası yer alıyor. Ayrıca hak sahipleri, kura sonuçlarına göre belirtilen tarihlerde sözleşme imzalamak için TOKİ’ye başvurabilirler.

Konut satışları nasıl yapılacak?

Konut satışları 2+1’ler için yüzde 25 peşin ve 120 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca 3+1 konutlar için de; yüzde 25 peşin ve 120 ay vadeli olarak yapılacaktır.

Peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak. Ayrıca söz konusu konutlar 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Toplu konut projesinde 2+1 daireler brüt 85.41 metrekaredir. 3+1 daireler brüt 106.47 metrekare büyüklüğünde tasarlanmıştır. 2+1 tip daireler 1.140.663,18 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur. 3+1 tip daireler 1.421.922,60 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuştur.

Konut satışları yüzde 25 peşin ve 120 ay vadeli olarak yapılacaktır. Ayrıca peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri için ise konutlar yüzde 10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olacaktır. Taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Konutlar ayrıca 36 ay içerisinde teslim edilecektir.

Kırşehir Çiçekdağı Toki kura sonuçları

Sonuç olarak, Kırşehir Çiçekdağı Toki kura sonuçları, hak sahipleri tarafından büyük bir heyecanla karşılanmıştır. Kura sonuçlarının açıklanmasının ardından, hem hak sahipleri hem de TOKİ tarafından çeşitli değerlendirmeler yapılmıştır. Ayrıca Toki konutları kura çekilişi 18 Ekim 2023 tarihinde yapılmıştır. Çekilişi saat 11’de başlamış ve sonuçlar çekilişin ardından belli olmuştur.

Kırşehir Çiçekdağı Toki kura çekilişi izle

Diğer Toki haberleri için tıklayınız…